دوشنبه  25  شهریور  1398
پنجشنبه , 30 خرداد 1398 ساعت 15:23

بابایی مطرح کرد:

برنامه دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان برای راه‌اندازی پژوهشکده گردو

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان عنوان کرد: با توجه به وجود زیرساخت‌های مناسب در نظر داریم پژوهشکده گردو و صنایع تبدیلی دیگر را راه‌اندازی کنیم.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان، مجتبی بابایی در دیدار هیئت رئیسه این واحد دانشگاهی با فرماندار جدید شهرستان تویسرکان، گزارشی از قابلیت‌ها و توانمندی‌های فیزیکی، نیروی انسانی و هیئت علمی دانشگاه ارائه  و زیرساخت‌ها و امکانات آن را تشریح کرد.

وی با توجه به رسالت دانشگاه آزاد اسلامی و تغییر رویکرد از آموزش و پژوهش صرف به سمت حل مسئله‌محوری که فراتر از رسیدن به دانشگاه نسل سوم و کارآفرین است، عنوان کرد: برای تحقق این امر دانشگاهیان باید توانایی حل مشکلات و مسائل مختلف را داشته باشند. بسیاری افراد هستند که مشکلات را شناسایی می‌کنند؛ اما توانایی ارائه راه‌حل‌های علمی و کاربردی را ندارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان نخستین گام برای تحقق دانشگاه حل‌مسئله را  قطب‌بندی دانشگاه‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، هر واحد را در یک یا چند زمینه تبدیل به قطب علمی خواهد کرد که برای هر قطب برنامه‌ای علمی تهیه می‌شود.

بابایی خاطرنشان کرد: در واحد تویسرکان در نظر داریم با توجه به زیرساخت خوب و مناسبی که در زمینه گردو مهیاست، بتوانیم به‌زودی پژوهشکده گردو و صنایع تبدیلی دیگر را راه‌اندازی کنیم.

وی با توجه به مسائل و مشکلات در اخذ سند املاک و اراضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان از فرماندار خواست تا با مساعدت و رایزنی با مسئولان اداره ثبت اسناد و املاک در تسریع صدور اسناد دانشگاه همکاری و مساعدت کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان با بیان وجود بیش از ۱۰۰ رشته تحصیلی در این دانشگاه اظهار کرد: این واحد از بدو تأسیس تاکنون بیش از 14 هزار فارغ‌التحصیل داشته و اکنون دارای هزار و 100 دانشجو، ۶۵ هیئت علمی تمام‌وقت و ۳۵ نفر کارمند رسمی به علاوه ۱۱ نیروی خدماتی تأسیساتی به‌صورت شرکتی است.

بابایی گزارشی از مجتمع آموزشی سمای تویسرکان ارائه و عنوان کرد: مجتمع آموزشی سما وابسته به این واحد دانشگاهی از سال گذشته در دوره‌ دوم دبیرستان دخترانه افتتاح شده و سال جاری نیز با گشایش دبستان پسرانه و دخترانه به وسعت خود افزوده و اکنون دارای 257 دانش‌آموز در این مقاطع است.

وی افزود: با توجه به پیگیری‌های لازم و اخذ مجوز از مراجع ذی‌صلاح دبیرستان دوره اول پسرانه نیز راه‌اندازی شده و از مهرماه سال 98 در پایه هفتم دانش‌آموز می‌پذیرد. دبیرستان دخترانه نیز در پایه‌های هفتم، هشتم و نهم آماده ثبت نام و پذیرش متقاضیان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان خاطرنشان کرد: در مجموع این مجتمع آموزشی برای سال آینده با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده‌ و وجود امکانات و ظرفیت مناسب آماده ارائه خدمات به 800 دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

فرماندار تویسرکان هم در این دیدار با استقبال از رسالت جدید این مجموعه علمی، درباره طرح حل مسئله در کشور که به عنوان رویکرد جدید در دانشگاه آزاد اسلامی مورد توجه قرار گرفته بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی طی چهار دهه فعالیت علمی پژوهشی خود در سطح کشور خدمات ارزنده و ماندگاری عرضه کرده است.

سیدرسول حسینی برای کمک به حل مسائل و مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان به‌خصوص اخذ اسناد املاک و اراضی این واحد دانشگاهی به‌طور خاص قول مساعد داد و گفت: واحد تویسرکان منشأ خدمات زیادی برای این شهرستان بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به رویکرد و رسالت جدید دانشگاه آزاد، واحد تویسرکان برای حل بخشی از مسائل و مشکلات شهرستان و ارائه خدمتی ماندگار و ارزنده در راستای ایجاد صنایع تبدیلی از جمله در محصولات سیر و گردو که دو محصول مهم کشاورزی تویسرکان و در کشور از ظرفیت بالایی برخوردار هستند و اینکه از لحاظ کیفیت و  حجم تولید در کشور قطب اصلی گردو به حساب می‌آییم، گامی مهم و موثر بردارد و پژوهشکده گردو را به سرانجامی موفق برسانیم.

انتهای پیام/4062/

http://ana.ir/i/399565
دیدار رئیس دانشگاه آزاد تویسرکان با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

دیدار رئیس دانشگاه آزاد تویسرکان با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

رونمایی از تمبر یادبود جشنواره گردو، منبت و فرش در تویسرکان

رونمایی از تمبر یادبود جشنواره گردو، منبت و فرش در تویسرکان

دیدار دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان با خانواده شهدا

دیدار دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی تویسرکان با خانواده شهدا

مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی فارس؛ از طرح تکثیر و پرورش گردوی بوانات تا  تبدیل مواد زاید میوه به اسانس‌های طبی و روغن

مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی فارس؛ از طرح تکثیر و پرورش گردوی بوانات تا تبدیل مواد زاید میوه به اسانس‌های طبی و روغن

دیدار هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان با خانواده دانشجوی شهید

دیدار هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان با خانواده دانشجوی شهید