سه شنبه  06  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
امام جمعه کیش تأکید کرد:

لزوم رعایت تقوا در فضای مجازی

جمعه 28 تیر 1398 ساعت 16:47
امام جمعه کیش در خطبه‌های نماز جمعه امروز کیش به بیان اهمیت رعایت تقوا در فضای مجازی پرداخت و بر لزوم رعایت تقوا در فضای مجازی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کیش، حجت‌الاسلام احمد حسن‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه امروز کیش به بیان اهمیت رعایت تقوا در فضای مجازی پرداخت.

وی در سخنان خود به بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که «وقتی انسان دروغ می‌گوید 70 هزار فرشته او را لعنت می‌کند» اشاره و اظهار کرد: پس چرا وقتی 70 هزار فرشته انسان را لعنت می‌کند، یک انسان این گناه بزرگ را مرتکب شده است؟ او چگونه می‌تواند با بار سنگین این گناه سر خود را بلند کند؟

امام جمعه کیش ادامه داد: در فضای مجازی باید نسبت به انتشار دروغ و شایعه دقت کرد که هر حرف و هر سخنی را فوراً برای دیگران ارسال نکنیم.

حسن‌زاده به نامه یک زن مسیحی آمریکایی به نام جوانا فرانسیس به جامعه زنان مسلمان لبنان در سال 2007 اشاره کرد که در این نامه این خانم با رشک‌بردن به عفت و حیا و نجابت زنان مسلمان و برشمردن ظلم بزرگی که به زنان غربی شده است، از زنان مسلمان می‌خواهد گول نخورید و به جای تقلید از زن غربی، پاک و با نجابت بمانید.

امام جمعه کیش افزود: این زن اذعان می‌کند ما زنان مسیحی حقیقتاً نیاز داریم ببینیم زندگی زنان چگونه باید باشد، «شما زنان مسلمان الگوی ما زنان مسیحی هستید». این فردی است که در جامعه زنان آمریکا بزرگ شده است، او به ما می‌گوید که عفاف خود را حفظ کنیم، به خاطر داشته باش «آبی که ریخته شد دیگر نمی‌توان آن را جمع کرد»، پس با دقت محافظت کن. این تصاویری که در فیلم‌های هالیوودی نمایش داده می‌شود، تمام دروغ و تحریف است، آنان در این فیلم‌ها روابط نامشروع را تحت عنوان سرگرمی بی‌ضرر جلوه می‌دهند و این خانم در ادامه نامه می‌گوید «همه اینها برای انهدام اساس اخلاق جوامع است».

حسن‌زاده بیان کرد: امروز به خواهران و دختران توصیه می‌کنم، توجه کنید که آنها این راه را رفته‌اند و پشیمان شده‌اند. این زن مسیحی تعبیر جالبی دارد و می‌گوید «چرا از زنانی که به خاطر عفت و پاکدامنی از دست رفته‌شان پشیمان هستند، تقلید می‌کنید؟ چرا از مد لباس‌شان تقلید می‌کنید؟» آنها دل‌شان برای ما نسوخته است.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که موضوع حجاب و عفاف بیش از پیش مورد توجه خواهران گرامی قرار بگیرد.

انتهای پیام/4103/

http://ana.ir/i/405551
 لزوم ارتباط تنگاتنگ روابط عمومی‌های دانشگاه آزاد با سایر نهادها

لزوم ارتباط تنگاتنگ روابط عمومی‌های دانشگاه آزاد با سایر نهادها

خروجی آثار هنری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به جامعه عرضه شود

خروجی آثار هنری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به جامعه عرضه شود

استقبال دانشجویان از برگزاری نمایشگاه کتاب در حاجی‌آباد

استقبال دانشجویان از برگزاری نمایشگاه کتاب در حاجی‌آباد

طرح ملی نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توانمندسازی زنان اجرا می‌شود

طرح ملی نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توانمندسازی زنان اجرا می‌شود