شنبه  09  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
آنا گزارش می‌دهد؛

دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب در یک نگاه

پنجشنبه 03 بهمن 1398 ساعت 17:37
دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب با 32 آزمایشگاه و 26 کارگاه تخصصی و پیشرفته مکانی مناسب برای تحقیق و ارتباط با صنعت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از جاسب، دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت امام خمینی(ره) در سال 1361 برای ارتقای سطح علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه اسلامی ایران تأسیس شد و تا حد قابل قبولی در تحقق اهداف خود موفق بوده است. امروزه این دانشگاه به مدیریت دکتر محمدمهدی طهرانچی افتخارات فرهنگی، علمی و ورزشی فراوانی را در عرصه‌های جهانی برای کشورمان به ارمغان می‌آورد.

با همین رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب، هفتم اسفندماه 1381 در تفرجگاهی زیبا تأسیس شد. جاسب در فاصله 30 کیلومتری شمال شرق دلیجان در مقابل سد 15 خرداد واقع شده که این منطقه زیبا و چشم‌نواز متشکل از هفت روستای تاریخی به نام‌های واران، کروگان، زُر، هرازجان، وسقونقان، وشتکان و بیجگان بوده و با توجه به طبیعت بکر و قدمت تاریخی دارای نقاط گردشگری فراوانی است که از آن جمله می‌توان دره زیبای ازنا، مسجد جامع بیجگان، غار سی جوان واران، آب‌انبار کروگان و چنارهای تنومند با قدمت بیش از 500 سال را نام برد.

دومین قله بلند استان مرکزی به نام ولیجیا با 3 هزار و 358 متر ارتفاع از سطح آب‌های آزاد که دارای چشمه‌سارهای فراوانی است، در این منطقه واقع شده و وجود بقاع متبرکه‌ای مانند امامزاده اسحاق(ع)، امامزاده محمد(ع) و امامزاده حمزه(ع) حاکی از وجود عِرق مذهبی بین مردم منطقه بوده و باعث جذب گردشگر مذهبی شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب در بدو تأسیس با 120 نفر دانشجو در مقطع کاردانی کامپیوتر فعالیت خود را آغاز کرد. این واحد دانشگاهی با ساختاری زیبا و فضایی آرام برای تحصیل دانشجویان ایجاد شده و با گذشت بیش از یک دهه فعالیت توانسته در توسعه علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی منطقه نقش بسزایی ایفا کند. این واحد دانشگاهی در زمینی به مساحت 25 هکتار تأسیس شده که دارای 17 هزار مترمربع ساختمان است.

بیش از 40 عضو هیئت علمی تمام‌وقت و مدعو و 13 نفر کارمند در حال خدمت‌رسانی به 700 دانشجو هستند. هزار و 785 دانش‌آموخته، سرمایه‌های اجتماعی بوده که این واحد دانشگاهی به جامعه تحویل داده است. هفت رشته کارشناسی ارشد، 14 رشته کارشناسی و هفت رشته در مقطع کاردانی که غالباً در گرایش فنی و مهندسی هستند، ساختار رشته‌های این واحد دانشگاهی را تشکیل داده‌اند.

دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب

از دستاوردهای پژوهشی این واحد دانشگاهی می‌توان به ارائه بیش از 120 مقاله در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی، 22 مقاله ISI، ترجمه دو جلد کتاب توسط استادان این دانشگاه ،6 مقاله علمی پژوهشی، انجام بیش از 400 پایان‌نامه کاربردی در موضوعات مختلف و مشارکت در برگزاری همایش‌های ملی را نام برد. کتابخانه این واحد دانشگاهی با 8هزار جلد کتاب فارسی و لاتین منبع غنی و ارزشمندی برای مطالعه و تحقیق است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب با تعداد 32 آزمایشگاه و 26 کارگاه تخصصی و پیشرفته مکانی مناسب برای تحقیق و ارتباط با صنعت بوده و اکنون آزمایشگاه‌های عمران و کارگاه مکانیک به کمک فارغ‌التحصیلان واحد مشغول خدمت‌رسانی به بخش صنعت است. این واحد دانشگاهی دارای امکانات مناسبی مانند خوابگاه دانشجویی به مساحت 5 هزار و 414 مترمربع، ساختمان آموزشی امیرکبیر به مساحت 5 هزار و 110 مترمربع، سالن ورزشی به مساحت 3 هزار و 500 مترمربع، تصفیه‌خانه به مساحت 300 مترمربع و یک باب سلف‌سرویس به مساحت 2150 مترمربع زیربنا است.

احداث مهمانسرای فرهیختگان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب

دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب با توجه به ظرفیت گردشگری منطقه برای احداث مهمانسرای فرهیختگان با ظرفیت 55 نفر برای ارائه خدمات به گردشگران اقدام کرده و از اهداف آتی این واحد دانشگاهی، می‌توان به افزایش کیفیت فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و افزایش سهم درآمدهای غیر شهریه‌ای به‌واسطه فروش خدمات فنی و مهندسی به بخش صنعت، توسعه فعالیت جذب گردشگر و برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت اشاره کرد.

به گزارش آنا، با توجه به دایر بودن رشته‌های فنی مهندسی از مقاطع کاردانی و کارشناسی تا کارشناسی ارشد، داوطلبان می‌توانند تا مقاطع تحصیلات تکمیلی از امکانات واحد استفاده کنند.

انتهای پیام/4121/

http://ana.ir/i/467937
دانشگاه آزاد اسلامی جاسب + ثبت نام بدون آزمون و رشته های تحصیلی

دانشگاه آزاد اسلامی جاسب + ثبت نام بدون آزمون و رشته های تحصیلی

تصویر مغز یک کرم از دریچه نقشه 3‌بعدی

تصویر مغز یک کرم از دریچه نقشه 3‌بعدی

دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب نخست بسیاری از دانشجویان است

دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب نخست بسیاری از دانشجویان است

موانع اصلی حوزه پژوهش از زبان پژوهشگر برتر/ مقالات به پول تبدیل نمی‌شوند

موانع اصلی حوزه پژوهش از زبان پژوهشگر برتر/ مقالات به پول تبدیل نمی‌شوند

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب معرفی شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسب معرفی شد

دانشجو ظرفیتی مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه است

دانشجو ظرفیتی مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه است

کرسی‌های آزاداندیشی رونق می‌گیرد/ حمایت از دانشجویان کم‌بضاعت

کرسی‌های آزاداندیشی رونق می‌گیرد/ حمایت از دانشجویان کم‌بضاعت