يكشنبه  18  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی تأکید کرد؛

ضرورت شناسایی عوامل مؤثر بر ارتباط دانشگاه و صنعت

پنجشنبه 11 مهر 1398 ساعت 17:28
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی بر ضرورت شناسایی عوامل مؤثر بر ارتباط دانشگاه و صنعت تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اراک، حسین کلانتری صبح امروز در نشست همکاری پژوهشی بین شرکت گاز استان مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک اظهار کرد: «روحیه دانشگاه آزاد اسلامی تعامل با ادارات و شرکت‌هاست.»

به گفته وی، دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی قصد دارد در مسیر همکاری با صنایع و شرکت‌های مختلف در استان مرکزی با قوت وارد عمل شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک بیان کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند در راستای صرفه‌جویی در مصرف گاز و کاهش آسیب‌های گوناگون اجتماعی نقش‌آفرینی کند.»

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک نیز درباره ارتباط با دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی بیان کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی در پروژه‌های تحقیقاتی وارد کار و عمل شده و تعاملات گسترده‌ای با نهاد‌ها و ادارات استان مرکزی دارد.»

حسین مظاهری با بیان اینکه همکاری دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی اراک با شرکت گاز مؤثر خواهد بود، تشریح کرد: «امیدواریم با انعقاد و امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دو سازمان برای انجام پروژهای تحقیقاتی تعامل خوبی با شرکت گاز استان داشته باشیم.»

به گفته وی، امروز با تفکراتی که دانشگاه آزاد اسلامی دارد، بسیاری از مشکلات استان مرکزی برطرف و جامعه به‌خوبی از آن بهره‌مند خواهد شد.

مدیر عامل و رئیس شورای پژوهش شرکت گاز استان مرکزی نیز گفت: شرکت گاز استان مرکزی به 34 شهر استان گاز‌رسانی کرده است.

به گفته محمد‌رضا سمیعی، شرکت گاز استان مرکزی صددرصد شهرها و  بیش از 980 روستا را  پوشش داده و ضریب گازرسانی به روستاهای استان مرکزی 98درصد است.

وی با بیان اینکه صددرصد مناطق صنعتی استان مرکزی از پوشش گاز بهره‌مند هستند، خاطرنشان کرد: 540 هزار مشترک گاز در استان مرکزی وجود دارند.

سمیعی با تأکید بر آمادگی کامل این شرکت به منظور حمایت مالی از پروژه‌ها و طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی تصریح کرد: دانشگاه صنعتی اراک و سایر مراکز علمی استان با ظرفیت بالای خود باید بتوانند با همکاری متخصصین شرکت گاز،گام‌های مهمی در راستای اعتلای صنعت گاز کشور بردارند.

وی، انعقاد تفاهم‌نامه‌های پژوهشی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی را برگ زرین دیگری از افتخارات شرکت گاز دانست و اظهار کرد: با توجه به سبز شدن استان مرکزی از نظر توسعه گازرسانی، بازنگری و اصلاح فرآیندهای شرکت  توسط دانشگاه‌ها از اولویت‌های این مجموعه خواهد بود.

علی شفیعی رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت گاز استان مرکزی نیز در این نشست، پروپوزال‌ها و قرارداد‌های متعدد پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک و  شرکت گاز استان مرکزی را یادآور شد و اظهار کرد: محصول محوربودن طرح‌ها و پروژه‌های‌ تحقیقاتی اولویت اصلی شرکت گاز استان مرکزی است.

وی با تأکید بر لزوم انجام پژوهشهای فاخر، تأسیس و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های مورد نیاز صنعت گاز توسط دانشگاه‌های استان را مدلی مناسب برای کسب و کار در مراکز علمی و جلوگیری از خروج سرمایه از استان دانست.

انتهای پیام/4078/4117/

http://ana.ir/i/428839
وظیفه دانشگاه حفظ میراث شهدا و سپردن آن به آیندگان است

وظیفه دانشگاه حفظ میراث شهدا و سپردن آن به آیندگان است

ضرورت شناسایی عوامل مؤثر بر ارتباط دانشگاه و صنعت

ضرورت شناسایی عوامل مؤثر بر ارتباط دانشگاه و صنعت

فعالیت‌ تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه کشور

فعالیت‌ تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه کشور

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی معرفی شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی معرفی شد

اراک مهیای راه‌اندازی مدارس تخصصی ورزشی است

اراک مهیای راه‌اندازی مدارس تخصصی ورزشی است