چهارشنبه  09  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی:

دانشگاه‌ها در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب حرکت کنند

دوشنبه 14 مرداد 1398 ساعت 10:48
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه‌ها باید همگام و همسو با نظام و در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب حرکت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اراک، مجید مشکینی در شانزدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک برگزار شد با بیان اینکه 37 سال از فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی می‌گذرد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب و برای اهداف انقلاب و پیشرفت نظام اسلامی پایه‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه جمع کثیری از مسئولان و مقامات کشور از دانش‌آموختگان و یا دانشجویان هستند، تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بیشترین سهم را در آموزش عالی کشور داشته، به‌طوری که 38 درصد دانشجویان کشور را به خود اختصاص داده، این در حالیست که در راستای رسالت خود 5 میلیون فارغ‌التحصیل به جامعه تحویل داده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بیش از 11 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی کشور تحصیل می‌کنند، تصریح کرد: یکی از افتخاراتی که دانشگاه آزاد اسلامی به خود اختصاص داده، تحصیل 69 درصد از مقامات کشورهای دیگر به‌ویژه قضات و نمایندگان کشور افغانستان است.

مشکینی با بیان منویات مقام معظم رهبری و بحث گام دوم انقلاب گفت: دانشگاه‌ها نیز باید همگام و همسو با نظام و راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب حرکت کنند.

وی مشکینی افزود: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی این نظام پدیده‌ای زنده، بااراده، دارای و انعطاف است؛ ولی در عین حال تجدیدناپذیر و اهل انفعال نیست؛ اگر دانشگاه آزاد اسلامی در این مسیر گام بردارد باید همه موارد ذکر شده را سرلوحه کارهای خود قرار داده و بر روی این ریل حرکت کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی با بیان بخش دیگری از توصیه‌های مقام معظم رهبری درباره علم و پژوهش بیان کرد: در گام دوم انقلاب آشکارترین نشانه‌های عزت و قدرت یک کشور علم به شمار می‌رود.

مشکینی با بیان اینکه بخشی از کارآمدی و توانایی نظام مدیون علم است، گفت: دانشگاه موتور محرک کشور در گام دوم انقلاب بوده تا تعالی کشور به سمت عدالت باشد.

وی تأکید کرد: توجه به بحث گام دوم انقلاب، بار مسئولیت مدیران دانشگاه آزاد اسلامی،‌ اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشگاهیان سنگین کرده؛ بنابراین باید با یک کار جهادی به سمت جلو حرکت کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با دارابودن 400 واحد و مرکز دانشگاهی بیش از وزارت علوم دارای مراکز متعدد علمی و آموزشی است، افزود: این دانشگاه از زندگی مردم و وضعیت کشور جدا نیست و اگر بخواهد موفق کار کند باید بتواند به مشکلات جامعه ورود پیدا کرده و آنها را به‌صورت علمی بررسی و در راستای حل آنها بکوشد؛ اگرچه با توجه به گستردگی مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در کشور و بهره‌مندی از اعضای هیئت علمی و دانشجویان مختلف، این ظرفیت وجود دارد تا در این مسیر به‌خوبی گام بردارد.

مشکینی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی نیز فراخور ظرفیت‌های استان و شهرهای آن باید قدم‌های اساسی در راستای سیاست‌های کلان دانشگاه بردارد و فعالیت تعداد بالای واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک از محاسن این استان محسوب می‌شود.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک نیز گفت: این استان دارای 12 واحد، چهار مرکز آموزشی و سه آموزشکده سماست که در مجموع 24 هزار دانشجو دارد که 35 درصد دانشجویان استان را در برمی‌گیرد. هزار و 200 کارمند و حدود 760 عضو هیئت علمی تمام‌وقت در این دانشگاه مشغول به همکاری هستند.

عباسعلی حیدری افزود: در بودجه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، برابر مقررات جدید سازمان مرکزی، تغییراتی رخ داده، به‌گونه‌ای که مبنای سال مالی با سال تحصیلی یکسان شده است.

انتهای پیام/4121/4062/

http://ana.ir/i/408860
رویکرد دانشگاه آزاد صفاشهر عملیاتی‌کردن بیانیه گام دوم انقلاب است

رویکرد دانشگاه آزاد صفاشهر عملیاتی‌کردن بیانیه گام دوم انقلاب است

بستر مناسب دانشگاه‌ها برای تحول مفاد بیانیه گام دوم انقلاب

بستر مناسب دانشگاه‌ها برای تحول مفاد بیانیه گام دوم انقلاب

بیانیه گام دوم انقلاب فصل‌الخطاب اجرایی است

بیانیه گام دوم انقلاب فصل‌الخطاب اجرایی است

بیانیه گام دوم انقلاب، احیای امید اجتماعی در جامعه

بیانیه گام دوم انقلاب، احیای امید اجتماعی در جامعه

توضیحات پلیس درخصوص بسته مشکوک در میدان تجریش/ شهرداری منطقه یک: تردد در تجریش عادی است
طراح ترور سردار سلیمانی در جریان سقوط هواپیما در افغانستان به هلاکت رسید
همه چیز در مورد ماموریت مطالعاتی دانشگاه آزاد/ دانشجویان دوره دکتری امکان حضور در این دوره را دارند؟
روحانی در ستاد قطعنامه 598 اصرار داشت که ایران بخشی از تمامیت ارضی خود را واگذار کند/ ولایتی زیر بار این ننگ نرفت و مقاومت کرد
دستگیری امیرحسین مقصود‌لو (تتلو) در ترکیه
متن تسلیت ویژه شهادت حضرت زهرا(س) برای ارسال پیامک
«آبادان یازده 60» واقعا جذاب است/ سیل‌های خوزستان کار ضبط فیلم را بسیار سخت کرده بود
طالبان هواپیمای نظامی آمریکا را ساقط کرد/ روز خونین دشمن/ رئیس جمهور درقامت اپوزیسیون!
وقتی وزیر مصوبه کمیسیون تلفیق را تکذیب می‌کند/ ماجرای پرداخت یارانه 72 هزارتومانی چه بود؟
ذبح عدالت در نهاد مجری عدالت/ تبرئه معنادار مدیران متخلف دانشگاه علوم پزشکی البرز در تعزیرات حکومتی!