چهارشنبه  20  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حجت‌الاسلام حاجی‌پور:

مردم استان مرکزی بیش از 12 میلیارد تومان به مناطق سیل‌زده کمک کردند

دوشنبه 07 مرداد 1398 ساعت 13:33
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی گفت: مردم استان مرکزی مبلغ 12 میلیارد و 200 میلیون تومان به مناطق سیل‌زده کمک کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نراق، حجت‌الاسلام محمد حاجی‌پور ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان نماز دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق با تجلیل از ائمه جمعه شهرستان دلیجان و نراق که در فرمانداری دلیجان برگزار شد، اظهار کرد: امسال چهلمین سالگرد نماز جمعه را پشت سر گذاشتیم، نماز جمعه خیرات و برکات فراوانی برای جامعه اسلامی، مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته است.

وی افزود: جا دارد ماه ذی‌القعده را ماه امام رضا(ع) نامگذاری کنیم که در اول ذی‌القعده روز میلاد حضرت معصومه(س) و ششم ذی‌القعده میلاد حضرت شاه‌چراغ و بزرگداشت امامزادگان و روز یازدهم ذی‌القعده روز میلاد سراسر نور امام رضا(ع) و 23 ذی‌القعده روز زیارتی ویژه امام رضا(ع) است که همه این موارد به‌گونه‌ای به امام رضا(ع) مربوط می‌شود و بین ائمه اطهار(ع) زیارت هیچ امامی زیارتش به‌اندازه امام رضا(ع) تأکید نشده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی گفت: بالاترین و باشکوه‌ترین برنامه مردمی برنامه عاشورا و اربعین حسینی است که علت این شکوه و عظمت را در عشق و دلدادگی مردم به حضرت سیدالشهدا(ع) باید جستجو کرد و مردم با همه ظرفیت و قوا وارد این عرصه فرهنگی می‌شوند.

حاجی‌پور خاطرنشان کرد: مردم در سیل اخیر بیشترین همدلی و کمک را به هموطنان سیل‌زده انجام دادند و در استان مرکزی 412 کامیون از کالاها و کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده ارسال شد و مبلغ 12 میلیارد و 200 میلیون تومان هم مردم استان مرکزی کمک کردند.

وی با بیان اینکه مردم حماسه‌هایی را خلق کردند که هیچ دولت و حکومتی قادر به خلق چنین حماسه‌ای نبوده و ظرفیت مردم تمام‌شدنی نیست، اظهار کرد: تأسیس ستاد مردمی مناسبت‌ها و ضرورت‌ها از جمله برنامه‌های شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی بوده که با کمک شورای اداری شهرها و مردم این استان با هدف سامان‌بخشیدن به مراسم و مناسبت‌های ملی و مذهبی است تا بتوان از حداکثر ظرفیت‌های مردمی استفاده و هماهنگی لازم را ایجاد کرد تا بیش‌ از پیش از برکات این مراسم مردم و جامعه بهره‌مند شوند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی افزود: همه باید به واقعه غدیر احساس تکلیف و دین خود را در این ارتباط ادا کنیم؛ نخستین کار ستاد مردمی مناسبت‌ها و ضرورت‌ها برپایی هرچه باشکوه‌تر مراسم عید غدیرخم است و سعی می‌کنیم که جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی را متمرکز برگزار کنیم تا بیشترین بهره‌وری و بازخورد را بگیریم.

امام جمعه دلیجان نیز در این نشست گفت: نماز جمعه را باید تقویت کنیم؛ اهمیت نماز جمعه بر هیچ‌کس پوشیده نیست، به قول فرمایش مقام معظم رهبری «نماز جمعه قرارگاه فرهنگی یک شهر است»، همه باید زیر چتر این قرارگاه فرهنگی حضور پیدا کنیم.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم غفوری تصریح کرد: مقرر این قرارگاه فرهنگی مصلی‌هاست که باید تقویت شود، تکمیل‌کردن پروژه مصلای شهر دلیجان بسیار مهم و ضروری است که متأسفانه اعتبارات آن حذف شده است و اصلاً قابل توجیه نیست. با توجه به خارج از شهر بودن محل مصلی، تأمین وسایل ایاب و ذهاب نمازگزاران نماز جمعه از دیگر نیازهاست که باید مسئولان در رفع آن چاره‌اندیشی کنند.

وی مطرح کرد: تشکیل ستاد مردمی مناسبت‌ها و ضرورت‌ها به مسئولان کمک می‌کند که برنامه‌ها با برنامه‌ریزی بهتری انجام گیرد و نتایج بهتری دربر خواهد داشت.

به گزارش آنا، در پایان این برنامه از کتاب ذکرالله‌ اکبر اثر جواد دهقانی آرانی کارشناس فرهنگی و مسئول اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق با حضور مسئولان استان مرکزی رونمایی شد.

انتهای پیام/4121/4103/

http://ana.ir/i/407616
آغاز عملیات اجرایی احداث نخستین واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده

آغاز عملیات اجرایی احداث نخستین واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده

اعزام کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی فراهان به مناطق سیل‌زده لرستان

اعزام کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی فراهان به مناطق سیل‌زده لرستان

کمک‌های مردمی بدون وقفه به مناطق سیل‌زده اعزام می‌شود

کمک‌های مردمی بدون وقفه به مناطق سیل‌زده اعزام می‌شود