يكشنبه  11  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
نماینده اراک در مجلس:

آمریکا و همدستانش با تمام قوا به صحنه آمده‌اند

جمعه 23 آذر 1397 ساعت 13:24
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا و همدستانش با تمام قوا به صحنه آمده و دشمنی خود را صراحتاً آشکار کرده‌‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اراک، نشست دانشجویی واکاوی مسائل اقتصادی اخیر کشور و سیاست‌های اقتصادی دولت در بودجه 98 عصر دیروز با حضور نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، عباسعلی حیدری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک، استادان و جمع کثیری از دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی اراک برگزار شد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: آمریکا و همدستانش با تمام قوا به صحنه آمده و دشمنی آشکار و مغرضانه خود را به‌طور محسوسی افزایش و صراحتاً آشکار کردند.

 علی‌اکبر کریمی با بیان اینکه کشور ما طی سال جاری شرایط حساس و خطیری را طی می‌کند افزود: از اواخر سال گذشته شاهد یک حرکت جدید از سوی دشمنان ملت ایران برای ایجاد محدودیت، تحریم‌ها و ضربه زدن منافع عمومی ما از سوی دشمنان دنبال شده است.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان ایران اسلامی همواره طی 40 سال گذشته تلاش کردند در این مسیر ضربه‌های زیادی به نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد کنند به‌طوری که از سال گذشته این دشمنی‌ها عمیق و با ابعاد گسترده‌تری ادامه پیدا کرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف دشمنان ایران، براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است گفت: مهم‌ترین راهبردی که دشمن در عرصه‌های گذشته در این فضا دنبال کرده است در حوزه‌های اقتصادی و رسانه‌ای است.


کریمی تصریح کرد: آمریکا با استفاده از حضور داعش در منطقه سعی بر ضربه زدن بیشتر به ایران اسلامی را داشت که به با تلاش و هوشیاری مسئولان و حمایت و مشارکت مردم فهیم کشور این فتنه خنثی و کشور ما از این دشمنی مصون ماند.

وی با بیان خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: خروج آمریکا از برجام رویکرد جدید آنها در دشمنی با کشور ایران بود که سعی داشت با خروج از برجام و متعهد نبودن به این قرارداد و ایجاد تحریم‌های جدید زمینه این برنامه در حوزه جنگ اقتصادی و رسانه‌ای را دنبال کند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا قصد داشت به مردم ایران القا کند که تحریم‌های موجود به شکل فلج‌کننده‌ای کشور را دربرمی‌گیرد تا مردم نیز به این باور برسند که نظام، کارآمدی و توان لازم برای حل مشکلات را نداشته که به لطف خداوند و هوشیاری مردم تاکنون آمریکا و همدستانش به مقاصد شوم خود دست نیافته و نخواهند یافت.

کریمی افزود: علی‌رغم فراخوان‌های متعدد و تنش‌های مکرر در صحنه‌های اقتصادی، افزایش بی‌رویه و افسارگسیخته نرخ ارز و نهایتاً التهاب بازار ارز و وضعیت نابه‌سامان حاد در صحنه اقتصادی را شاهد بودیم که امیدواریم به شرایط پایدارتری برسیم اگرچه در آستانه سال 98 و تدوین و تصویب بودجه 98 قرار داریم، لازم است دولت این بودجه را متناسب با شرایط موجود در نظر داشته باشد.

وی با بیان اینکه در‌حال‌حاضر در حوزه اقتصادی بحث رکود در عرصه‌های تولید و پایین بودن نرخ ارز را شاهد هستیم گفت: بحث بیکاری و آمار رو به رشد بیکاری به‌ویژه در بخش بانوان به‌عنوان یک معضل در جامعه ما قابل‌تأمل است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان  افزایش نرخ بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور به‌عنوان معضل بزرگ حوزه اشتغال تأکید کرد: مواردی چون قاچاق کالا و ارز، تورم، فقر و نابرابری، کاهش ارزش پول ملی، موانع کسب‌وکار و قوانین دست‌وپا‌گیر عرصه تولید، بدهی‌های گسترده دولت ازجمله معضلات موجود در کشور است که نیازمند مشارکت مردم و تلاش بیشتر همه‌جانبه مسئولان ارشد ایران اسلامی است.

کریمی گفت: اصلاح نظام بانکی نیاز جدی کشور برای برون‌رفت از تنگناهای اقتصادی است و نهادهای متولی در سطح کلان باید برای این مهم تلاش مضاعفی داشته باشند این در حالی است که دولت باید در لایحه بودجه 98 نسبت به این مهم و گرفتن تصمیم عاجل در رفع تنگناهای نظام بانکی تدبیر کند.

وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح اصلاحیه قانون نظام بانک مرکزی را تهیه کردند و برای ترمیم، این معضل مهم اقتصادی موردبررسی قرار دارد.

کریمی فرار مالیاتی را از دیگر معضلات اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: با استقرار صندوق‌های مکانیزه فروش، ساز‌و‌کارهای فروش در تمامی واحدهای کلی و خرد این نقیصه نیز رفع خواهد شد و این سامانه به سازمان امور مالیاتی متصل است و موجب شفاف‌سازی امور و جلوگیری از فرار مالیاتی در بخش‌های مختلف تولیدی و توزیعی خواهد شد.

 نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت با بیان اینکه کاهش وابستگی کشور به صادرات نفت یکی از مزیت‌هاي تحریم‌ها بود گفت: 700 هزار میلیارد ریال حجم بدهی دولت به بخش‌های مختلف است كه هر روز نیز در حال افزایش است و باید برای آن چاره اساسی انديشيده شود.

کریمی اظهار کرد: ایران با 112 میلیارد دلار ذخایر ارزی وضعیت مطلوبی دارد و به‌عنوان کشور بدهکار خرد خارجی محسوب می‌شود.

 وی ادامه داد: برخی دستگاه‌ها پاداش پایان خدمت را به ارقام میلیاردی رسانده‌اند و برای جلوگیری از اجحاف به سایر کارکنان سقف 230 میلیون تومان سقف پاداش تعیین‌شده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشور با مشکلات عدیده‌ای ازجمله کمبود شدید مالی مواجه است افزود: 18 صندوق بازنشستگی در کشور وجود دارد که 80 درصد اعضای آن را بازنشستگان صندوق‌های تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و کشوری شامل می‌شوند.
کریمی گفت: 43 میلیون نفر تحت پوشش خدمات تأمین اجتماعی هستند این در حالی است که 150 هزار میلیارد تومان صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی از دولت طلب دارد.

وی در ادامه افزود:  برنامه تحول سلامت با کسری منابع مالی مواجه ادامه يافته و می‌طلبد که در لایحه بودجه سال آتی به‌صورت تخصصی و جدی به آن پرداخته شود.

انتهای پیام/خ

 

 

http://ana.ir/i/344137
 پانزدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

پانزدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

نشست فعالان دانشجویی با رئیس دانشکده کشاورزی سنقر برگزار شد

نشست فعالان دانشجویی با رئیس دانشکده کشاورزی سنقر برگزار شد

جنبش دانشجویی نباید به هیچ جریان یا جناحی وابسته باشد/ لزوم پیگیری مطالبات مردم

جنبش دانشجویی نباید به هیچ جریان یا جناحی وابسته باشد/ لزوم پیگیری مطالبات مردم

احمد توکلی حضور خود در نشست مبارزه با فساد اقتصادی را لغو کرد/ کانون اندیشه: اینگونه تردیدها ممکن است صدها برابر برگزاری یک برنامه برای افکارعمومی ابهام‌ساز شود

احمد توکلی حضور خود در نشست مبارزه با فساد اقتصادی را لغو کرد/ کانون اندیشه: اینگونه تردیدها ممکن است صدها برابر برگزاری یک برنامه برای افکارعمومی ابهام‌ساز شود