دوشنبه  25  شهریور  1398
پنجشنبه , 31 مرداد 1398 ساعت 15:25

امروز صورت گرفت؛

بهره‌برداری از ورزشگاه 5 هزار نفری شهدای نوشهر با حضور جهانگیری

ورزشگاه شهدای نوشهر پس از بازسازی کامل امروز پنجشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و استاندار مازندران با اعتباری بالغ بر 170 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از استانداری مازندران، ورزشگاه شهدای نوشهر پس از بازسازی کامل امروز پنجشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و استاندار مازندران با اعتباری مجموعا بالغ بر 170 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. ‎در جریان افتتاح این ورزشگاه وزیر ورزش و جوانان، مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

عملیات نوسازی و بازسازی ورزشگاه پنج هزار نفری شهدای نوشهر از سال ۹۶ با اعتبار مصوب ۱۵ میلیارد تومان شروع و برای بهسازی و مرمت کامل این مجموعه ۱۷ میلیارد تومان هزینه شد که  15 میلیارد تومان از اعتبار مورد نیاز برای مرمت و بازسازی این پروژه از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی تأمین شده است.

ورزشگاه شهدای نوشهر علاوه بر 8 هزار و 300 متر مربع زمین چمن مصنوعی و متعلقات، دارای فضای فعالیت های پزشکی و داوران، واحد اداری، سکوی صندلی برای تماشاچیان، رختکن تیم مهمان و میزبان، سالن بوکس، سرایداری و  ۶۰ چشمه سرویش بهداشتی است.

اسحاق جهانگیری پس از افتتاح این ورزشگاه در محوطه چمن حضور یافت و با نوجوانانی که مشغول تمرین بودند از نزدیک دیدار و گفتگو کرد.

معاون اول رئیس جمهور از بخش‌های مختلف ورزشگاه نیز دیدن کرد و با توضیحات مسئولان از جزئیات احداث و بهره‌برداری این مجموعه مطلع شد.

 جهانگیری پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح ورزشگاه 5 هزار نفری شهدای نوشهر با تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان انقلاب اسلامی با بیان اینکه اجرا و افتتاح این همه طرح در سایه تحریم های سخت و سنگین سابقه ندارد، تصریح کرد: به عنوان نمونه فقط به وضعیت اجرای پروژه آزادراه تهران – شمال نگاه کنید که عملیات اجرایی آن از دوران مرحوم هاشمی رفسنجانی شروع شده بود و به جرأت می توانم بگویم که اتفاقی که در این دولت برای پیشبرد آن افتاد در دولت های قبل سابقه نداشت. 

وی ادامه داد: به همین ترتیب به هر جای ایران که نگاه کنید می بینیم که کارگاه ها و کارخانه های بزرگ در حال ساخت هستند. سال 92 وقتی کار را شروع کردیم از میدان پارس جنوبی 276 میلیون متر مکعب برداشت داشتیم در حالی که قطر 600 میلیون متر مکعب برداشت می کرد.

فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: این در حالی بود که در پایان کار دولت اصلاحات برداشت ایران و قطر از این مخزن برابر شد؛ اما در سال های پس از آن تا سال 92 چنین فاصله ای بین برداشت این دو کشور از این مخزن مشترک ایجاد شده بود. در دولت یازدهم و دوازدهم با وجود تحریم ها با بهره برداری از حدود 11 فاز میدان پارس جنوبی امروز به جایی رسیدیم که باز هم برداشت دو کشور به سطح برابر رسیده است. 

معاون اول رئیس جمهور گفت: در حالی که ایران یکی از بزرگترین وارد کنندگان بنزین بود امروز بدون هیچ تغییری در قیمت و نحوه فروش بنزین به صادرکننده این محصول تبدیل شده ایم. در سال 92 مجموع تولید بنزین کشور 52 میلیون لیتر بود که امروز این میزان به طور متوسط به حدود 105 میلیون لیتر در روز رسیده است.

وی به محدودیت های بودجه ای کشور در شرایط کنونی اشاره کرد و افزود: با وجود همه تنگناها حرکت در حوزه ساخت و تکمیل زیرساخت های ورزشی مطلوب بوده است و از همه دست اندرکاران و پیمانکاران بخش خصوصی می خواهم با قدرت در این مسیر فعال باشند. 

جهانگیری با قدردانی از قهرمانان ورزشی کشور به ویژه مدال آوران برجسته استان مازندران که همواره دل مردم را شاد کرده اند، گفت: دولت همه مساعی خود را به کار می بندد تا ورزش زنان و جوانان و ورزش عمومی که سلامت شادابی و نشاط جامعه را به دنبال دارد هر چه بیشتر تقویت شود. 

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب برای ساخت ورزشگاه شهدای نوشهر گفت: رهبر معظم انقلاب همواره به مسایل کشور به ویژه مسایل مربوط به مناطق محروم توجه ویژه دارند و دولتمردان را به سفر به این مناطق و حل مشکلات توصیه می کنند و هر جا که خود نیز سفر کرده اند دیدگاه ها و کمک های بسیار مناسبی برای رفع دغدغه های مردم داشته اند. 

جهانگیری ادامه داد: در ساخت ورزشگاه شهدای نوشهر از همه دست اندرکاران آن به ویژه سازمان بسیج سازندگی که پیمانکار اجرای آن بوده تشکر می کنم و امیدوارم این طرح ها در منطقه بیشتر به ثمر بنشیند. 

وزیر ورزش و جوانان هم در این جلسه با یادآوری موفقیت های کشورمان در عرصه ورزش اظهار امیدواری کرد با استمرار مدال آوری ورزشکاران تا المپیک ۲۰۲۰ توکیو تیم موفقی در این رقابت ها داشته باشیم. 

مسعود سلطانی فر با اشاره به ظرفیت های ورزشی استان مازندران از برنامه های این وزارتخانه برای تأمین فضاهای ورزشی مناسب برای برگزاری مسابقات جهانی در استان های کشور خبر داد. 

این دومین سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان مازندران در کمتر از پنج ماهه اخیر است. جهانگیری اوایل فروردین ماه سال جاری نیز برای بازدید از مناطق سیلزده به این خطه شمال کشور سفر کرده بود.

انتهای پیام/4062/

http://ana.ir/i/411736
برخی موانع فعالیت تولید اقتصادی را با مشکل روبرو می‌کند

برخی موانع فعالیت تولید اقتصادی را با مشکل روبرو می‌کند

جهانگیری استادیوم فوتبال شهدای نوشهر را افتتاح می‌کند

جهانگیری استادیوم فوتبال شهدای نوشهر را افتتاح می‌کند

ورزشگاه شهدای فولاد روز جمعه افتتاح می‌شود

ورزشگاه شهدای فولاد روز جمعه افتتاح می‌شود

ورزشگاه استقلال بالاخره افتتاح شد

ورزشگاه استقلال بالاخره افتتاح شد

افتتاح ورزشگاه و ساختمان دانشکده منابع طبیعی در روز 22 بهمن

افتتاح ورزشگاه و ساختمان دانشکده منابع طبیعی در روز 22 بهمن