پنجشنبه  21  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس بسیج اساتید استان مازندران:

پیدایی، پویایی و پایایی 3 اصل دوام هر مکتب است

چهارشنبه 02 مرداد 1398 ساعت 19:05
رئیس بسیج اساتید استان مازندران گفت: هر مکتب و اندیشه‌ای اگر بخواهد دوام پیدا کند، به سه اصل مهم و حیاتی پیدایی، پویایی و پایایی نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ساری، رحمت عباس‌تبار در نشست مسئولان کانون بسیج اساتید استان که عصر امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد، با بیان حدیثی از امام صادق(ع) که «اگر خیر و برکت در یک خانه‌ای جمع شود کلیدش زهد در دنیاست»، اظهار کرد: زهد، تقوایی است که استادان بسیجی دارند و شاه‌کلید بسیاری از موفقیت‌ها محسوب می‌شود. تنها راه کمک به دیگران، حل مشکلات جامعه و حوزه‌ای که در آن مشغول هستیم، زهد است.

وی با بیان اینکه هر مکتب و اندیشه‌ای اگر بخواهد دوام پیدا کند، سه اصل مهم و حیاتی، اصل پیدایی، اصل پویایی و اصل پایایی را نیاز دارد، اظهار کرد: جریان فکری بسیج اساتید با همین سه اصل به این مرحله رسیده است. پیدایی تفکر بسیج اساتید در کشور با ارزش‌های انقلاب، منویات امام راحل و اصول اصلی و ناب اسلام شکل گرفته است.

رئیس بسیج اساتید استان مازندران افزود: در مرحله پویایی جریان فکری که با تفکر فقه اجتهادی حکمت‌مدار به این مرحله رسیده است، باعث پویایی این مکتب شده  که بعد از 40 سال به اقتدار کنونی خودش رسید؛ در مرحله پایایی، شاهکاری که مقام معظم رهبری از ابتدای دهه پنجم انقلاب ایجاد کرده است، بیانیه گام دوم انقلاب است که باعث پایایی خواهد شد و ان‌شاءالله استادان بسیجی تلاش مضاعف را برای ترویج این اصل مهم انقلاب انجام دهند.

عباس‌تبار بیان کرد: تفکر بسیجی این سه اصل را پشت سر گذاشته و اکنون در مرحله اجرا قرار دارد و آن چیزی که باعث پویایی و پایایی جریان فکری بسیج در وضع کنونی خواهد شد، بازخوانی این جریان است و ما استادان بسیجی بایستی بازخوانی مجدد نسبت به اندیشه‌ها و عملکردهای خود داشته باشیم و هدف از برگزاری این نشست، واکاوی وضعیت فعلی بسیج اساتید استان مازندران است.

وی با بیان اینکه موقعیت بسیج اساتید در مرحله حساس قرار دارد، افزود: وضعیت کنونی که ایران در منطقه دارد، اقتدار بسیار بالا و به‌یادماندنی که زبانزد خاص و عام است و دشمنان در تلاش هستند که این اقتدار را گمرنگ کنند، قطعاً به برکت خون شهدا، توجه خاص امام زمان(عج) و منویات امام(ره) و مقام معظم رهبری اتفاق افتاده است و ادامه خواهد داشت.

رئیس بسیج اساتید استان مازندران با بیان اینکه حساسیت بیشتری که ما را مصمم خواهد کرد تا با جدیت بیشتری کار را دنبال کنیم، ضعف مدیریت میانی جامعه است؛ ضعفی که جدی و خطرناک است؛ لذا وظیفه ما استادان بسیجی این است، تلاش کنیم با توانمندی‌ها و امیدهایی که وجود دارد، نهال‌هایی را به ثمر بنشانیم تا این جوانان را به آینده انقلاب امیدوار کنیم.

وی راه حل مشکلات و معضلات جامعه کنونی را ایجاد جنبش استاد انقلابی و برعهده‌گرفتن امامت جامعه توسط اساتید بسیجی عنوان کرد و گفت: بسیج اساتید باید امامت جامعه را برعهده بگیرند و تا زمانی که آنان، امامت و اقتدار جامعه را برعهده نگیرند و مشکلات را حل نکنند، گام دوم به درستی طی نخواهد شد؛ بایستی جنبش استادی انقلابی و دولت انقلابی به وجود بیاید که زمینه‌ساز آن استادان بسیجی هستند.

انتهای پیام/4103/

http://ana.ir/i/406829
مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر معرفی شد

مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بهشهر معرفی شد

اولین نشست دوره‌ای مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران برگزار شد

اولین نشست دوره‌ای مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران برگزار شد

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی رامسر معرفی شد

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی رامسر معرفی شد

مهم‌ترین رسالت بسیج اساتید صیانت از دستاوردهای نظام است

مهم‌ترین رسالت بسیج اساتید صیانت از دستاوردهای نظام است

اقدام آمریکا علیه سپاه غیرقانونی و خطرناک است

اقدام آمریکا علیه سپاه غیرقانونی و خطرناک است

فراخوان بسیج اساتید کشور برای جمع‌آوری کمک به استان‌های سیل‌زده

فراخوان بسیج اساتید کشور برای جمع‌آوری کمک به استان‌های سیل‌زده