يكشنبه  31  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
حجت‌الاسلام حسینی‌کارنامی:

ولایت‌ فقیه در عصر حاضر با تأسیس نظام حکومت اسلامی احیا شد

يكشنبه 30 تیر 1398 ساعت 13:50
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: ولایت‌فقیه عالی‌ترین نوع پیوند دیانت و سیاست اسلام است و در عصر حاضر احیا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بابل، حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی‌کارنامی صبح امروز در کارگاه آموزشی ویژه استادان دانشگاه با موضوع بازخوانی نظریه ولایت‌فقیه و کارکردها (با عنایت به بیانیه گام دوم) که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار شد با بیان اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: زیرساخت و سنگ بنای نظام جمهوری بر پایه ولایت‌فقیه بوده و در اعتقاد دینی ما و هر فرد مسلمان و انقلابی لازم است اصول اساسی دین را خوب بشناسد و بر مدار آن حرکت کند.

وی تأکید کرد: خاستگاه اصلی ولایت‌فقیه در متن اسلام و قرآن بوده و در دین اسلام و مکتب تشیع پیشینه طولانی دارد و نخستین بار نزد پیشوایان معصوم(ع) مطرح و تبلیغ شده است.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با بیان اجتهاد مطلق، شجاعت، تقوا، مدیریت و عدالت حضرت امام(ره) گفت: امروز هم مقام معظم رهبری با اجتهاد مطلق، شجاعت، مدیریت، عدالت و تقوای الهی مسئولیت ولایت‌ فقیه را بر عهده دارد.

حسینی‌کارنامی درباره تفاوت مفهوم ولایت با بیان اینکه ما قائل به ولایت‌فقیه هستیم نه وکالت در نظریه ولایت‌فقیه، درباره گسترده اختیارات، مفهوم‌شناسی، دلایل ثبات ولایت مطلقه فقیه، پیشینه و مراحل هفتگانه نظریه ولایت‌فقیه، شبهات و ولایت‌محوری در جامعه اسلامی مباحثی را مطرح کرد.

وی با بیان اهمیت و زمان آغاز ولایت‌فقیه افزود: بحث ولایت‌فقیه و حکومت و رهبری در تاریخ تشیع از زمان غیبت کبری آغاز شد و سیر تکاملی و تدریجی را طی کرد و در دوره معاصر توسط امام خمینی(ره) به شکل حکومت جمهوری اسلامی با محور ولایت مطلقه فقیه تبلور عینی پیدا کرد.
 
رئیس نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی و ولایت‌فقیه نقطه اتصال دین و سیاست است، تصریح کرد: مفهوم مطلقه در ولایت مطلقه فقیه و اطلاق ولایت‌فقیه در چند ناحیه مطرح شده که مهم‌ترین آن اطلاق قدرتی، اشخاصی، موضوعی و مکانی است.

انتهای پیام/4121/4103/

http://ana.ir/i/405886
ولایت‌فقیه توسط امام خمینی(ره) تبلور عینی پیدا کرد

ولایت‌فقیه توسط امام خمینی(ره) تبلور عینی پیدا کرد

معرفی برگزیدگان مسابقات انتخابی کشوری دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌‌شرقی

معرفی برگزیدگان مسابقات انتخابی کشوری دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌‌شرقی

درخشش دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در مسابقات استانی

درخشش دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در مسابقات استانی

فعالیت‌های ورزشی در ارتقای روحیه همکاری و همدلی تأثیرگذار است

فعالیت‌های ورزشی در ارتقای روحیه همکاری و همدلی تأثیرگذار است

قیمت آپارتمان در جنوب تهران+جدول
تسهیلات وزارت نیرو برای فرصت مطالعاتی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها در صنعت آب و برق
از تشکیل کمیته انقلاب تا تأسیس نیروی پهپادی/ ساختار نیروی نظامی و امنیتی ایران بعد از انقلاب اسلامی چگونه است؟
وزارت آموزش آمریکا برای حذف مفاهیم ضدصهیونیستی از برنامه مطالعاتی دانشگاه‌ها وارد عمل شد/ فشار برای کمرنگ کردن جنبه‌های مثبت اسلام
وزارت دفاع روسیه: اف 35 برای مالیات‌دهندگان آمریکایی نامریی است!
سخنگوی وزارت امور خارجه: اتهامات واهی عربستان وجاهت قانونی ندارد
محصولی دانش‌بنیان برای حمایت از تولید ملی و سلامت جامعه/ با رنگ‌های خوراکی شیمیایی خداحافظی کنید
سرچشمه شعری حافظ و شهریار مشترک است/ راز محبوبیت شاعر حیدربابا چیست؟
مدیران کشور آثار تهدیدات بر مردم را به حداقل ممکن کاهش دهند/ سیمایی‌صراف: امروز دانشگاه‌های کشور نسبت به حضور درصحنه دلگرم شده‌اند
کلیات بودجه دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید تحصیلی تصویب شد