چهارشنبه  27  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
بدیعی:

بودجه 98 دانشگاه آزاد باید برای بسترسازی اشتغال پیش‌بینی شود

پنجشنبه 20 دی 1397 ساعت 11:05
مدیرکل دفتر برنامه‌وبودجه و مدیران مالی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گفت:بودجه سال98 دانشگاه باید با رویکردهای اصلی شامل بسترسازی اشتغال دانش‌بنیان پیش‌بینی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نور، حسین بدیعی روز گذشته در نشست هماهنگی پیش‌بینی بودجه مبتنی بر برنامه عملیاتی سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بودجه‌بندی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کار انفرادی نیست، گفت: لازم است رؤسای واحدها پیش‌بینی بودجه را به صورت کار جمعی و هماهنگی بین بخشی در واحدهای دانشگاهی در نظر بگیرند هر برنامه‌ای که سطوح مختلف سازمانی در آن درگیر نشود موکول به فناست چون قابلیت اجرا پیدا نخواهد کرد.

وی در این نشست که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور برگزار شد، با بیان اینکه در بسیاری از واحدهای دانشگاهی مدیریت درآمد صورت نمی‌گیرد، بیان کرد: در راستای سیاست‌های دانشگاه و متناسب با ظرفیت‌های فیزیکی و مالی واحدها، لازم است مدیریت درآمد به تفکیک پیش‌بینی شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌وبودجه و مدیران مالی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: با توجه به تأکید دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر تحقق شعار دانشگاه آزاد اسلامی، سیاست‌های ارتقاء کیفی آموزش و پژوهش باید در سال طوری دنبال شود که بتوانیم در سال‌های آینده دانشگاه را به انتخاب اول داوطلبان تبدیل کنیم.

بدیعی با بیان اینکه لازم است واحدهای دانشگاهی با رعایت اصل صرفه‌جویی در برنامه‌ها و فعالیت‌ها برای رسیدن به اهداف کلان دانشگاه و برای افزایش کارایی و اثربخشی در پیش‌بینی و مصرف بودجه گام بردارند، افزود: بودجه سال آینده دانشگاه باید طوری پیش‌بینی شود که دارای رویکردهای اصلی شامل ارتقاء و بهره‌وری منابع دانشگاه، توانمندسازی منابع دانشگاه، تجاری‌سازی دستاوردها و بسترسازی اشتغال دانش‌بنیان و تمرکز بر رشد و فناوری باشد.

وی تصریح کرد: هر واحد دانشگاهی با توجه به شرایط موجود از لحاظ شکلی و الگو متفاوت است لازم است هیئت‌رئیسه و کارکنان در مجموعه دانشگاه باید برای رسیدن به اهداف متعالی فکر، تلاش و ایده دهند تا از بروز بحران‌های احتمالی جلوگیری شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌وبودجه و مدیران مالی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از تجاری‌سازی دستاوردها و اقتصاد دانش‌بنیان برای افزایش کیفیت و ارتقاء واحدهای دانشگاهی گفت و افزود: لازم است صرفه‌جویی‌های مناسب در خصوص هزینه‌های جاری با تأکید بر حفظ کیفیت آموزشی صورت پذیرد و آمده سازی زیرساخت‌های برنامه‌های علمی و شبکه‌سازی پژوهش‌های تحصیلات تکمیلی نیز از طریق راه‌اندازی و تکمیل طرح پایش در هر استان انجام شود.

وی بیان کرد: استان‌ها و واحدهای دانشگاهی پیش‌بینی درآمدی و نیز هزینه‌ای برای استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت‌های موجود برای ارتقاء اثربخشی و بهره‌وری منابع دانشگاه را در نظر و برنامه‌ریزی کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور نیز در این نشست با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی جزء سازمان‌هایی که بودجه شفاف و مشخصی دارد، گفت: این دانشگاه از ابتدا تاکنون توانسته در راستای بودجه‌بندی و برنامه‌ریزی بودجه موفق عمل کند.

محمد احمدی افزود: کسانی که در واحدهای دانشگاهی در برنامه‌ریزی بودجه مسئولیت دارند نقش خودشان را به‌خوبی ایفا کردند و اگر مجموعه واحدهای دانشگاهی بتوانند در چارچوب بودجه برنامه‌ریزی درستی داشته باشند نتایج بهتری خواهند گرفت و شاهد انحرافات کمتری در دانشگاه خواهیم بود.

وی اظهار امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی بتواند به اهداف عالیه خود از طریق برنامه‌ریزی صحیح، اشراف کامل به موضوعات، استفاده مفید از امکانات و تجهیزات موجود و افزایش کیفیت علمی و پژوهشی دست پیدا کند.


انتهای پیام/4121/

http://ana.ir/i/351179
پیش‌بینی بودجه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با ظرفیت و تأکید بر کاهش هزینه‌ها

پیش‌بینی بودجه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با ظرفیت و تأکید بر کاهش هزینه‌ها

پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی با تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه

پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی با تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه

جزئیات تخفیف هزینه انصراف از تحصیل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

جزئیات تخفیف هزینه انصراف از تحصیل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

هجدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران

هجدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران

رؤسای واحدهای استان برای تحقق درآمد غیرشهریه تلاش بیشتری کنند

رؤسای واحدهای استان برای تحقق درآمد غیرشهریه تلاش بیشتری کنند