جمعه  02  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
با حضور مسئولان دانشگاه آزاد لرستان؛

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد معرفی شد‎

شنبه 30 آذر 1398 ساعت 16:44
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد با حضور مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی لرستان معرفی شد‎.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بروجرد در جلسه شورای راهبردی مشورتی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی لرستان كه با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی لرستان، معاون فرهنگی دفتر این نهاد، نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشكل‌های اسلامی - سیاسی دانشجویان لرستان و رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان و معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد در واحد بروجرد برگزار شد، حجت‌الاسلام محمد فرضی‌پوریان به‌عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد بروجرد و معاون این نهاد در دانشگاه آزاد اسلامی لرستان معرفی شد.

در این جلسه كه با موضوع آراستگی و رعایت شئون رفتاری بیش از دو ساعت و نیم به طول انجامید، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی لرستان در سخنانی با تشكر از میزبانی واحد بروجرد، هدف از برگزاری جلسه را تعیین مواضع و تحلیل مسائل عنوان كرد و گفت: «بحث و گفتگو بسیار سازنده و مناسب است به‌شرطی كه همراه با ادب و احترام به همدیگر انجام شود.»

حجت‌الاسلام مهدی مرادیان امر به معروف و نهی از منكر را از واجب‌ترین فرایض الهی عنوان كرد و نقش تشكل‌های دانشجویی را در این خصوص برشمرد.

وی مراحل این فریضه را انزجار قلبی، تذكر لسانی و برخورد (ورود حاكمیت به عرصه) عنوان كرد و آن را وظیفه همگانی دانست كه نباید به هیچ عنوان ترک شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی لرستان ترك این فریضه مهم را موجب گستاخی افراد خطاكار عنوان و بیان کرد: «البته برای این امر باید روش‌های متنوع به كار گرفته شود و روش تشویقی نیز در این مسیر تأثیرگذار است.»

مرادیان لازمه این كار را اخلاص عنوان كرد و گفت: «معیار سنجش و مراتب مؤمنان اخلاص است. اگر هوای نفس را منكوب كنیم كار با اخلاص اثر بیشتری خواهد داشت.»

انتقاد از ضعف نشریات دانشجویی

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشكل‌های اسلامی سیاسی دانشجویان لرستان نیز با انتقاد از ضعف نشریات دانشجویی در واحدهای این استان، از دانشجویان خواست طبق نظر دكتر طهرانچی  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یک شماره از نشریات خود را به نقد مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص دهند.

بهروز دوستی از تشكل‌ها و نشریات دانشجویی خواست به نقد عملکرد دانشگاه در هر سطح و حوزه‌ای بپردازند و تا 15 دی  98 آن را در یك بخش از نشریه خود از جمله سرمقاله اختصاص دهند.

وی برگزاری این جلسات را گامی در راستای هدفمندكردن فعالیت‌های تشكل‌های دانشجویی عنوان كرد.

حجت‌الاسلام محمد فرضی‌پوریان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد نیز در این جلسه با تأكید بر احیای كرسی‌های آزاد‌اندیشی در دانشگاه عنوان کرد: «عمیقاً به كار جهادی اعتقاد دارم. كار جهادی رئیس و مرئوس نمی‌شناسد. كاری كه روی زمین مانده باید برای رضای خدا انجام شود؛ چراكه اخلاص را مهم‌ترین عامل انجام كارها می‌دانم. كار جهادی حتی اگر به نجات و هدایت یك نفر هم منجر شود، بسیار ارزشمند است.»

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد هم با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، موتور پیشران گام دوم انقلاب را جوان نخبه، متعهد، انقلابی و متخصص در تراز انقلاب اسلامی عنوان كرد كه لازمه آن رعایت شئون اسلامی است.

اردشیر دانش تأکید کرد: «جوانان نخبه، متعهد و انقلابی با رفتار و پوششی در شأن و تراز انقلاب اسلامی در مباحث فرهنگی می‌توانند به‌عنوان بازوی پرتوان معاون و مدیران فرهنگی دانشگاه خود باشند.»

اعضای هیئت نظارت بر تشكل‌های اسلامی - سیاسی در این جلسه خواستار تلاش بیشتر اعضا در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها شدند.

انتهای پیام/4103/4062/

http://ana.ir/i/451802
لیست رشته ها و انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد

لیست رشته ها و انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد

معرفی 2 اثر پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد به جشنواره فرهیختگان

معرفی 2 اثر پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد به جشنواره فرهیختگان

حس انگيزه و اميدواری را در دانشگاه آزاد اسلامی بسترسازی كرده‌ايم

حس انگيزه و اميدواری را در دانشگاه آزاد اسلامی بسترسازی كرده‌ايم

رقابت 38 دانشجو در آزمون جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی لرستان

رقابت 38 دانشجو در آزمون جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی لرستان

خدمت‌رسانی موکب بهداشت و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد به زائران اربعین

خدمت‌رسانی موکب بهداشت و سلامت دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد به زائران اربعین

 خدمات پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد به زائران اربعین

خدمات پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد به زائران اربعین