يكشنبه  06  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در آینده‌ای نزدیک؛

پهپادهای تاکسی در چین شروع به کار می‌کنند

یک شرکت چینی که طی چند سال چشم‌انداز تاکسی‌های مسافری هوایی را ایجاد کرده است، مدعی است به زودی این طرح در چین اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،  آندریاس پرووتی شریک اروپایی شرکت چینی Ehang، می‌گوید این شرکت نه تنها فراتر از ساخت نمونه‌های اولیه و اثبات مدل مفهومی پهپادهای تاکسی حرکت کرده بلکه کاملاً به برنامه‌های تجاری نزدیک شده است.

در چین با توجه به اینکه مقررات اجازه می‌دهد، روزانه هزاران پرواز بدون مشکل انجام می‌شود. به گفته این شرکت چینی، ساخت این پهپاد تمام شده و آماده استفاده است. از همه مهم‌تر، این شرکت هزاران مشتری دارد که در صف پیش‌خرید هستند.

عملکرد این پهپاد مانند اکثر تاکسی‌ها می‌باشد، به‌طوری که دو نفر را همراه چمدان‌شان حمل می‌کند. به گفته پرووتی دید شرکت این است که آسمان را برای همه قابل دسترس می‌کند. وی می‌گوید: «ما می‌خواهیم مزایای یک هلی‌کوپتر را برای همه فراهم كنیم. ما نمی‌خواهیم یک اسباب‌بازی برای افراد ثروتمند بسازیم! ما می‌خواهیم آن را برای همه در دسترس قرار دهیم.»

این بدان معنی است که توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیاز به بهینه‌سازی دارند. پرووتی می‌گوید: «برای اینکه همه بتوانند استطاعت مالی این خدمات را داشته باشند، کل زنجیره فرآیند باید بسیار کم‌سود باشد.» در حال حاضر، مدل فعلی حدود 300هزار یورو به فروش می‌رسد.

درحالی که چندین شرکت در سراسر دنیا در این حوزه وارد شده اند، اما این شرکت چینی گوی رقابت را از سایر رقبا ربوده است. هرچند پرووتی معتقد است صحبت کردن در مورد رقابت خیلی زود است. 

پرووتی می‌گوید: «این پهپاد آماده است، نرم‌افزار و سخت‌افزار وجود دارد، اما با مشکلاتی همچون اکوسیستم، زیرساخت‌های برخاست و فرود پهپاد، زیرساخت‌های نگهداری و مقررات روبرو هستیم که البته قابل حل هستند. مقررات و درک عمومی جامعه نیز شرط مهمی برای تصویب سریع‌تر این خدمات است که کمک همه افراد در صنعت پهپاد و رسانه‌ها را می‌طلبد.»

انتهای پیام/4112/

http://ana.ir/i/448951
سیطره تکنولوژی بر جهان/ طراحی پهپادهای مسافربر در دستور کار ناسا

سیطره تکنولوژی بر جهان/ طراحی پهپادهای مسافربر در دستور کار ناسا

پورشه هم تاکسی پرنده می‌سازد

پورشه هم تاکسی پرنده می‌سازد

فناوری‌هایی که آینده دبی را رقم می‌زنند

فناوری‌هایی که آینده دبی را رقم می‌زنند

خفاش مرموز چینی عامل کرونا / آخرین آمار از شیوع کرونا در چین
نه لبنان نه ایران جانم فدای «ویزای آمریکا»/ بارانِ جنجالی سینمای ایران 28 ساله شد!
برخی از افراد به‌ظاهر دانشمند به رسانه‌ها دروغ می‌گویند/ برای بنیاد ملی نخبگان اهمیت نمره از مهارت بیشتر است/ صرفه‌جویی آب در مصارف صنعتی با «سنتام»
فعالیت 11 روزه گروه جهادی سلامت دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده
پیشنهاد کاهش معافیت مالیاتی در مناطق آزاد مطرح شد/ اخذ مالیات از لوکس‌نشینان
آتش زدن کتاب مرجع علمی بی‌خردی است/ علمای حوزه هرگونه نواخباری‌گری را نقد عالمانه کنند+فیلم
سرپرست مرکز تحقیقات چرم و کفش دانشگاه آزاد اسلامی تبریز منصوب شد
آماده‌باش رسانه‌ای برای جلسه‌ای که تکذیب شد/ ماجرای جلسه انتخاباتی روحانی با اصلاح‌طلبان چه بود؟
قیمت طلای 18 عیار از مرز 500 هزار تومان عبور کرد
پیام‌ها و پیامدهای همایش میلیونی مردم عراق/ پس از یک قرن؛ آمریکا در ایستگاه خروج از عراق قرار گرفت