يكشنبه  06  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

محصولات شرکت‌های خلاق سیستان و بلوچستان به اروپا صادر می‌شود

رئیس مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان با اشاره به استودیوهای حرفه‌ای تاسیس شده در این مرکز، عنوان کرد که شرکت‌های بالنده‌ای در مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان رشد کرده‌اند که صنایع دستی این منطقه را به اروپا صادر می‌کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، فرید شاهمردای رئیس مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان با اشاره به استودیوهای حرفه‌ای تاسیس شده در این مرکز عنوان کرد که شرکت‌های بالنده‌ای در مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان رشد کرده‌اند که صنایع دستی این منطقه را به اروپا صادر می‌کنند.

فرید شاهمرادی مدیر مرکز نوآوری‌ صنایع خلاق سیستان و بلوچستان در این‌باره گفت: در آبان سال 1397 مرکز نوآوری و صنایع خلاق استان به  عنوان اولین مرکز از این نوع در کشور هم‌زمان با جشنواره صنایع خلاق تاسیس شد. این مرکز با حضور سید محمد حسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز به کار کرد و مورد استقبال جوانان خلاقی قرار گرفت که  منتظر زمینه‌ای مساعد بودند تا با استفاده از ظرفیت‌های گسترده استان، ارزش افزوده ایجاد کنند.

مدیر این مرکز  نوآور در ادامه اظهار کرد: آمار تیم‌ها و شرکت‌های مستقر در مرکز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان قابل توجه است به طوریکه علاوه بر  27 شرکت خلاق مستقر در مرکز نوآوری صنایع خلاق،  23 تیم جوان نیز  مستقر هستند که در زمینه‌های مختلف صنایع خلاق فعالیت دارند.

مدیر مرکز نوآوری‌ صنایع خلاق سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به تلاش‌های انجام گرفته برای ایجاد محیطی حرفه‌ای در مرکز افزود:  در بخش صنایع دستی و هنرهای دستی 14 شرکت و تیم، در بخش معماری و طراحی شهری 12 تیم و شرکت، در بخش تولید محتوا و انیمیشن 9 تیم و شرکت، در بخش فناوری‌های شهری و اجتماعی 7 تیم و شرکت در مرکز نوآوری صنایع خلاق مستقر هستند و این آمار با یک شیب منطقی در حال افزایش است.

وی با اشاره به پتانسیل‌های بالای استان سیستان و بلوچستان مانند گردشگری و صنایع دستی، اظهار کرد: در این مدت نسبتاً کوتاه، تعدادی  از شرکت‌های خلاق توانسته‌اند، دستاوردهای خوبی کسب کنند. شرکت سوچن که در این مرکز رشد کرده است، موفق شده است با ایجاد دفتری در شهر لیون فرانسه، برای صنایع دستی زیبای استان، بازاریابی کند.

شاهمرداری در پایان گفت: انواع صنایع دستی سوزن دوزی شده  استان مانند کیف، پیراهن،.... مورد توجه مشتریان اروپای قرار گرفته است. ایجاد یک سایت سه زبانه و بازاریابی به روش های مدرن نیز در موفقیت صادرات صنایع دستی موثر بوده است. همچنین شرکت آهوک با ایجاد یک پلتفورم حرفه‌ای فروش آنلاین صنایع دستی با عقد قرارداد با 85 تعاونی استانی ، محصولات آنها به سراسر ایران و خارج از کشور ارسال می‌کند.

انتهای پیام/4112/

http://ana.ir/i/448907
«شرکت‌های خلاق» از خدمات صادراتی بهره‌مند می‌شوند

«شرکت‌های خلاق» از خدمات صادراتی بهره‌مند می‌شوند

اشتغال‌زایی در مناطق محروم از مسیر «صنایع خلاق» می‌گذرد

اشتغال‌زایی در مناطق محروم از مسیر «صنایع خلاق» می‌گذرد

راه‌اندازی مرکز رشد مشترک واحدهای فناور در دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد‎

راه‌اندازی مرکز رشد مشترک واحدهای فناور در دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد‎

حمایت از «شرکت‌های خلاق» گسترده‌تر می‌شود

حمایت از «شرکت‌های خلاق» گسترده‌تر می‌شود

شرکت‌های گیاهان دارویی به صنایع خلاق رنگی تازه می‌بخشند

شرکت‌های گیاهان دارویی به صنایع خلاق رنگی تازه می‌بخشند

شرکت‌های خلاق و نوآور تخفیف 50 درصدی می‌گیرند

شرکت‌های خلاق و نوآور تخفیف 50 درصدی می‌گیرند

خفاش مرموز چینی عامل کرونا / آخرین آمار از شیوع کرونا در چین
نه لبنان نه ایران جانم فدای «ویزای آمریکا»/ بارانِ جنجالی سینمای ایران 28 ساله شد!
برخی از افراد به‌ظاهر دانشمند به رسانه‌ها دروغ می‌گویند/ برای بنیاد ملی نخبگان اهمیت نمره از مهارت بیشتر است/ صرفه‌جویی آب در مصارف صنعتی با «سنتام»
فعالیت 11 روزه گروه جهادی سلامت دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده
پیشنهاد کاهش معافیت مالیاتی در مناطق آزاد مطرح شد/ اخذ مالیات از لوکس‌نشینان
آتش زدن کتاب مرجع علمی بی‌خردی است/ علمای حوزه هرگونه نواخباری‌گری را نقد عالمانه کنند+فیلم
سرپرست مرکز تحقیقات چرم و کفش دانشگاه آزاد اسلامی تبریز منصوب شد
آماده‌باش رسانه‌ای برای جلسه‌ای که تکذیب شد/ ماجرای جلسه انتخاباتی روحانی با اصلاح‌طلبان چه بود؟
قیمت طلای 18 عیار از مرز 500 هزار تومان عبور کرد
پیام‌ها و پیامدهای همایش میلیونی مردم عراق/ پس از یک قرن؛ آمریکا در ایستگاه خروج از عراق قرار گرفت