جمعه  15  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

بهره‌مندی 1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان این‌که 1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره‌مند شده‌اند، گفت: این شبکه یک برنامه ملی در معاونت علمی است که با هدف گسترش ارائه خدمات هوشمند و مؤثر به فعالان حوزه نوآوری ایجاد و توسعه یافته است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی، دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این‌که تا کنون نزدیک  به 30 هزار نفر از خدمات این شبکه بهره مند شده‌اند، بیان کرد:  می‌توان گفت تقریباً تمام این خدمات با همراهی بخش خصوصی ایجاد و ارائه شده است. هم‌چنین برای بهره‌مندی اعضای بیشتر از این خدمات، این شبکه هر روز به دنبال تفاهم ایجاد یا ارائه خدمات بیشتر، جدیدتر و نوآورانه‌تری است.

کرمی در ادامه ظرفیت‌های موجود در این شبکه را مورد توجه قرار داد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود این شبکه می‌تواند با حضور بیش از 10 هزار شرکت، یک‌صد هزار فرد نوآور و صاحب استعداد و مهارت برتر، هزاران تیم استارتاپی و نوپا؛ توسعه دهنده و ارائه دهنده خدمات توسعه‌‏ای در حوزه کسب و کار و نوآوری باشد.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این‌که شبکه سازی در بین اعضای حاضر و فعال زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور اصلی ترین ماموریت معاونت علمی و از طریق شبکه نوآوری تهران است گفت: برای تحقق در این مسیر، این شبکه موضوعاتی هم‌چون بهم‌رسانی، هم‌افزایی، توسعه تعاملات، تسهیل‌گری در ارتباطات، خلق بازار، هدفمندسازی و نوآوری در حمایت‏‌ها را به‌طور خاص مورد توجه قرار داده است. زیرا هدف این شبکه فرهنگسازی ارتقای سهم اقتصاد دانش بنیان است.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به این‌که اعضای شبکه نوآوری گسترده هستند  گفت: تمامی عناصر زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور حقیقی و حقوقی، دولتی و خصوصی را شامل می‌شود که می‌توان به شرکت‏‌های دانش‌‏بنیان، خلاق و فناور، پارک‌‏های علم و فناوری، نواحی نوآوری، مجتمع‌‏های فناوری، کارخانه‌‏های نوآوری، دستگاه‏‌های دولتی و نهادهای عمومی اشاره کرد. تمام این اعضا به‌نوعی در توسعه زیست بوم با حمایت یا سیاست‏گذاری و قانون گذاری مؤثر هستند.

کرمی به دیگر اعضای این شبکه اشاره کرد و افزود: در این شبکه نخبگان، استعدادهای برتر، دانشجویان و پژوهشگران، افراد نوآور، مخترعان و صاحبان ایده و مهارت هم حضور دارند. هم‌چنین در این فضا شرکت‏‌ها، مؤسسات و نهادهای حامی، تسهیل‌گر و خدمات دهنده در حوزه توسعه کسب و کار، دانش، علم و فناوری نیز حضور دارند تا شاهد رونق اقدامات فناورانه بیش از گذشته باشیم.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/430595
محصولات با فناوری بالای «ایران ساخت» به شکست کرونا سرعت می‌دهند

محصولات با فناوری بالای «ایران ساخت» به شکست کرونا سرعت می‌دهند

دانش‌بنیان‌ها جایگاه و قدرت خود را نشان داده‌اند

دانش‌بنیان‌ها جایگاه و قدرت خود را نشان داده‌اند

دانشجویان وام بلاعوض پژوهشی دریافت می‌کنند

دانشجویان وام بلاعوض پژوهشی دریافت می‌کنند

معاونت علمی از ورود شرکت‌ها به حوزه دانش‌بنیان زنجیره غذا حمایت می‌کند

معاونت علمی از ورود شرکت‌ها به حوزه دانش‌بنیان زنجیره غذا حمایت می‌کند

خودروی برقی «یوز» یک تولید ملی، استاندارد و دانش‌بنیان است/ یوز به‌زودی  وارد خیابان‌های تهران می‌شود

خودروی برقی «یوز» یک تولید ملی، استاندارد و دانش‌بنیان است/ یوز به‌زودی وارد خیابان‌های تهران می‌شود

طرح امریه سربازی برای نخبگان اجرا می‌شود

طرح امریه سربازی برای نخبگان اجرا می‌شود

جایگاه ایران در شاخص‌های جهانی نوآوری 4 رتبه بهبود یافت

جایگاه ایران در شاخص‌های جهانی نوآوری 4 رتبه بهبود یافت