چهارشنبه  27  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
با حضور 70 فعال اکوسیستم علم و فناوری کشور؛

نخستین رویداد ارائه فرصت‌های همکاری فردا برگزار می‌شود

رویداد ارائه فرصت‌های همکاری با حضور 70 نفر از فعالان اکوسیستم علم و فناوری کشور در حوزه زیست‌فناوری پزشکی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار  علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، نخستین رویداد فرصت‌های همکاری در زیست‌فناوری پزشکی با حضور 70 نفر از فعالان اکوسیستم علم و فناوری و 12 سرمایه‌گذار روز یکشنبه مورخ 27 مرداد ماه از ساعت 14 تا 16 در سالن شیخ بهایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تهران  برگزار خواهد شد.

در این رویداد که با همت شبکه فعالان حوزه اقتصاد دانش‌بنیان(فَحاد) و همکاری ستاد توسعه زیست‌فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود، تعداد 50 مجموعه شامل شرکت‌های تولیدی و خدماتی دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها، سرمایه‌‌گذاری‌های خطرپذیر و شتاب‌دهنده‌ها، کارگزاری‌های تخصصی توسعه‌دهنده  بازار و تبادل فناوری، ارائه‌دهندگان خدمات مالی و حقوقی به همراه نمایندگانی از ستاد توسعه زیست‌فناوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونت علمی ریاست جمهوری و جهاد دانشگاهی از حوزه‌های مرتبط با زیست‌فناوری پزشکی حضور خواهند یافت.

علاوه بر مجموعه‌ها، تعداد 15 تن از افراد برجسته شامل  استادان و دانشجویان که در زمینه زیست‌فناوری پزشکی دارای محصول و طرح‌های قابل توجه هستند حضور می‌یابند. در این رویداد مجموعه‌ها ابتدا خود را معرفی و سپس توانمندی‌ها و نیازهای خود را در قالب  پیشنهاد‌ها همکاری عنوان می‌کنند.

محمدرضا سالاری جانشین مسئول شبکه زیست فَحاد در گفتگو با خبرنگار آنا بیان کرد: شبکه فعالان حوزه اقتصاد دانش‌بنیان از طریق شبکه مجازی و حقیقی سعی دارد پل ارتباطی میان بازیگران اکوسیستم علم و فناوری کشور ایجاد کند. این رویداد می‌تواند همکاری و تعامل میان سرمایه‌گذاران و نهادها را افزایش دهد.

وی افزود: 25 شرکت دانش‌بنیان، 12 شتاب‌دهنده، 15 فرد شاخص و 10 کارگذار دانش در کنار 12 سرمایه‌گذار در نخستین رویداد فرصت‌های همکاری در زیست‌فناوری پزشکی شرکت می‌کنند. مرکز فناوری همگرایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این رویداد حضور خواهند داشت.

یکی از انگیزه‌های اصلی برگزاری چنین نشست‌هایی ایجاد بستری جهت ایجاد شناخت و ارتباط مؤثر هر چه بیشتر بین نقش‌آفرینان اکوسیستم علم و فناوری کشور است زیر یکی از موانع رونق تولید و تجاری‌سازی نشدن دانش در کشور نبود بانک اطلاعاتی موثق از فعالیت‌های انجام شده و راه ارتباطی مؤثر بین آنهاست. در این رویداد مجموعه‌هایی از حوزه‌های مختلف شامل سرمایه‌گذاری، توسعه بازار، خدمات حقوقی و مالی، شتاب‌دهنده‌ها و نهادهای حاکمیتی، در کنار مراکز پژوهشی و شرکت‌های تولیدی حضور دارند و امید می‌رود  فرآیند تجاری‌سازی دانش رونق پیدا کند.

سالاری با اشاره به این که شتاب‌دهنده‌های عام و خاص فعال در حوزه علم و فناوری در این رویداد شرکت می‌کنند، گفت: برای تأثیرگذاری بیشتر شبکه فعالان حوزه اقتصاد دانش‌بنیان  بعد از برگزاری این رویداد روند همکاری و فعالیت را  با شرکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران پیگیری می‌کند تا اطمینان حاصل کند که زمینه همکاری برای فعالان زیست‌بوم علم و فناوری فراهم شده است.

انهای پیام/4107/4021/

http://ana.ir/i/410789
استارت‌آپ‌ چیست؟/ چگونه یک استارت‌آپ‌ به تجارتی موفق بدل می‌شود؟

استارت‌آپ‌ چیست؟/ چگونه یک استارت‌آپ‌ به تجارتی موفق بدل می‌شود؟

مدرسه ملی زیست‌فناوری ایران راه‌اندازی شد

مدرسه ملی زیست‌فناوری ایران راه‌اندازی شد

در ضرورت زیست‌بوم کارآفرینی؛ پیشرفت علم و فناوری در عمل به چشم می‌آید

در ضرورت زیست‌بوم کارآفرینی؛ پیشرفت علم و فناوری در عمل به چشم می‌آید

استارت‌آپ‌های حوزه گردشگری از تسهیلات شرکت‌های خلاق بهره‌مند می‌شوند

استارت‌آپ‌های حوزه گردشگری از تسهیلات شرکت‌های خلاق بهره‌مند می‌شوند

فعالان زیست‌بوم علم و فناوری در خط مقدم مقابله با تحریم‌ها هستند

فعالان زیست‌بوم علم و فناوری در خط مقدم مقابله با تحریم‌ها هستند

کارخانه نوآوری چیست؟

کارخانه نوآوری چیست؟