چهارشنبه  27  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
 با کسب 27 مقام ارزنده دانش‌آموزی و دانشجویی؛

کار کاروان رباتیک اعزامی ایران در مسابقات جهانی رباتیک فیرا پایان یافت

در آخرین روز از رقابت‌های بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی رباتیک فیرا در کشور کره جنوبی، نمایندگان کشورمان خوش درخشیدند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، صبح امروز و در پایان رقابت‌های تیم‌ها در بخش‌های دانش‌آموزی و دانشجویی، تیم‌های ایرانی حاضر در این مسابقات موفق به کسب 14 مقام قهرمانی، هشت مقام نائب قهرمانی و پنج مقام سومی این رقابت‌ها شد.

سروش صادق‌نژاد، عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی رباتیک فیرا در این خصوص افزود: در بخش رقابت‌های دانش‌آموزی و در لیگ ربات‌های پرنده تیم AUTMan دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شد در رقابت با سایر رقبای خود از سایر کشورها، به مقام قهرمانی رقابت فنی لیگ ربات‌های پرنده سرعتی دست یابد.

وی افزود: در همین لیگ و در رقابت اصلی نیز همین تیم موفق به کسب مقام دوم این رقابت‌ها شد. در این لیگ تیمی از کشور چین به مقام نخست دست یافت. در لیگ ربات‌های پرنده داخل ساختمان نیز، تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب مقام سوم رقابت‌ها شد. در بخش دانش‌آموزی لیگ ربات‌های پرنده سرعتی نیز تیم رباتیک آرمان دختران از مشهد موفق به کسب مقام قهرمانی این دوره از رقابت‌ها شد.

در بخش لیگ ربات‌های شبیه‌سازی نیز تیم AUTMan-AMOS از دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رقابت با رقیبان خود از کشورهای چین، کره جنوبی، مکزیک، تایوان، ایران و سنگاپور موفق به کسب مقام سوم این رقابت‌ها شد.

در بخش ربات‌های ورزشی و در لیگ چالش ربات‌های سرعتی چرخ‌دار نیز، تیم AUTMan دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شد در رقابت با حریفان خود به مقام نائب قهرمانی این دوره از رقابت‌ها برسد. در بخش رقابت‌های چالشی و در لیگ خودروهای خودران این رقابت‌ها، تیم Microdev از مشهد موفق به کسب مقام قهرمانی رقابت‌های فنی این دوره از رقابت‌ها شد.

در همین بخش و در رقابت‌های لیگ خلاقیت و نوآوری، در بخش بزرگ‌سالان تیم Hope از دانشگاه فنی و حرفه‌ای شمسی‌پور موفق به کسب مقام نائب قهرمانی و تیم Kerman_UPNOP از کرمان موفق به کسب مقام سوم این لیگ شدند. در بخش دانش‌آموزی این لیگ نیز تیم دانشمندان کوچک از مدرسه رباتیک امیرکبیر موفق به کسب مقام نخست این رقابت در رده سنی U14 شد.

رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) گفت: در بخش دانش‌آموزی نیز کاروان رباتیک جمهوری اسلامی ایران بسیار خوش درخشید. در لیگ ربات‌های امداد و مدیریت بحران U14 تیم دانش از دبیرستان متوسطه اول دانش قلهک موفق به کسب مقام قهرمانی دست یابد. در رده سنی U19 نیز تیم‌های دیگری از همین مجموعه موفق به کسب مقام قهرمانی و نائب قهرمانی این دوره از رقابت‌ها شد.

وی افزود: در لیگ ربات‌های ورزشی فیرا نیز در رده سنی U14  تیم دانش پلاس از دبیرستان دوره اول دانش قلهک موفق به کسب مقام اول و تیم دانش پرایم از همین دبیرستان موفق به کسب مقام دوم این رقابت‌ها گردید. در رده سنی U19 نیز تیم‌های ایران خوش درخشیدند و موفق شدند هر سه مقام این لیگ را به خودشان اختصاص دهند. در رقابت‌های این لیگ، تیم‌های سلام دیباجی از دبیرستان سلام دیباجی موفق به کسب مقام‌های اول و دوم و تیم خاتم از دبیرستان خاتم موفق به کسب مقام سوم شد.

در لیگ مأموریت غیرممکن که یکی از لیگ‌های مهم و اصلی فیرا می باشد، در رده سنی U19 تیم لیگ توسط تیم پارسیس موفق به کسب مقام نخست بخش نرم‌افزار این لیگ شد. در همین رقابت نیز تیم رباتیک علامه طباطبایی از مدرسه علامه طباطبائی واحد آبشناسان موفق به کسب مقام نائب قهرمانی شد. در بخش سخت‌افزار این لیگ، تیم آرمان از موسسه فرهنگی آموزشی آرمان مشهد موفق به کسب مقام قهرمانی شد.

در بخش مشترک این رقابت‌ها نیز تیم دانش دبیرستان دوره اول دانش قلهک و تیم کشور چین موفق به کسب مقام اول رده سنی U14 و تیم علامه طباطبائی و تیم دیگری از کشور چین موفق به کسب مقام قهرمانی رده سنی U19 شدند. در همین رده سنی نیز تیم مشترک پارسیس و تیم کشور ترکیه موفق به کسب مقام سوم این رقابت‌ها شدند. در همین لیگ و در مجموع نیز تیم‌های علامه طباطبایی و تیم پارسیس از ایران موفق به کسب مقام اول و دوم رده سنی U19 شدند.

رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: امسال توانستیم در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون جهانی رباتیک فیرا گزارشی از مراحل آماده‌سازی امکانات مورد نیاز برگزاری مسابقات جهانی سال 2020 ارائه بدهیم که با احتساب آن ایران تابستان 1399 میزبان برگزاری بزرگ‌ترین رویداد ورزشی ربات‌ها در کشور خواهد بود. این افتخار بزرگ با توجه به سابقه ی حضور موفق گروه‌های مختلف ایرانی در بخش‌های دانش‌آموزی و دانشجویی و با توجه به توسعه ی فعالیت‌های علمی و پژوهشی کشور ایران این حوزه از نظر خود حائز اهمیت است.

وی افزود: برگزاری این رقابت‌ها در ایران زمینه‌ساز ورود تیم‌های مطرح رباتیک دنیا به کشورمان و شکل‌گیری فعالیت‌های مشترک با دانشگاه‌ها و مراکز علمی دیگر کشورها است. این علم روز در دنیا که بسیاری از صنایع مختلف را در برمی‌گیرد؛ علاوه بر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد خودکفایی در بسیاری از صنایع، به نخبگان ایرانی برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا نیز کمک خواهد کرد.

رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مطرح کرد: برنامه‌های مختلفی در این حوزه مسابقاتی در سطح کشور توسط دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود اما برگزاری مسابقاتی در این سطح برای اولین بار در کشور می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد نگرشی جدید در فعالیت‌های علمی و پژوهشی و همچنین توسعه دانشگاه‌های نسل سوم کشور داشته باشد. همچنین با توجه به فعالیت‌های خوب کمیته‌های فنی و اجرایی ایران در سال‌ها گذشته و امسال و با توجه به انسجام موجود در این موضوع؛ با اکثریت آرا فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، من را به عنوان نائب رئیس فدراسیون برگزید که این فرصت را فراهم بیاورد تا بتوانیم بیش از پیش در توسعه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و کارآفرینانه در منطقه و جهان نقش مهمی ایفا کنیم. این توفیق به لطف تلاش تمامی پژوهشگران ارزشمند کشورمان در این سال‌ها بدست آمده است و امید است به لطف خدا در راستای اهداف ارزشمند کشورمان مبنی بر تبدیل شدن به قطب علمی منطقه بتوانیم گام‌های مؤثری در این راستا برای جمهوری اسلامی ایران برداریم.

رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) افزود: بیست و چهارمین دوره رقابت‌های جهانی رباتیک فیرا، از تاریخ 20 الی 26 مردادماه 98  و با حضور یک هزار و 800 شرکت‌کننده در چهار دسته اصلی رقابت‌های فیرا و در قالب 11 لیگ دانشجویی و هشت لیگ دانش‌آموزی در دو بخش U14 و U19 از 18 کشور از جمله، آمریکا، آلمان، کره جنوبی، ترکیه، روسیه، مالزی، فیلیپین، چین، هند، اندونزی، تایوان کانادا، ایران و ... در شهر چانگووان کشور کره جنوبی برگزار شد. بیست و پنجمین دوره مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2020 نیز سال آینده در کشور عزیزمان ایران برگزار  می‌شود.

انتهای پیام/4107/4021/

http://ana.ir/i/410763
شاهکار نخبه‌های ایرانی در قابت‌های  فیرا

شاهکار نخبه‌های ایرانی در قابت‌های فیرا

نخبگان ایرانی موفق به کسب 6 مدال طلا و نقره شدند

نخبگان ایرانی موفق به کسب 6 مدال طلا و نقره شدند

ساخت ربات‌هایی برای پاک‌سازی مقره‌های برق در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

ساخت ربات‌هایی برای پاک‌سازی مقره‌های برق در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

شهریه سنوات تحصیلی، فعالیت‌های آموزشی دانشجویان را مختل کرده است

شهریه سنوات تحصیلی، فعالیت‌های آموزشی دانشجویان را مختل کرده است

دانشجویان دانشگاه یزد به مسابقات جهانی روباتیک «فیرا» راه یافتند

دانشجویان دانشگاه یزد به مسابقات جهانی روباتیک «فیرا» راه یافتند

جشنواره  فیراکاپ آزاد ایران درحال برگزاری است

جشنواره فیراکاپ آزاد ایران درحال برگزاری است

شمارش معکوس برای جشنواره علمی رباتیک و هوش مصنوعی آغاز شد

شمارش معکوس برای جشنواره علمی رباتیک و هوش مصنوعی آغاز شد

فیراکاپ آزاد ایران اسفندماه برگزار می‌شود

فیراکاپ آزاد ایران اسفندماه برگزار می‌شود

پایان کار کاروان اعزامی  ایران در مسابقات جهانی رباتیک فیرا/ کسب 16 مقام مختلف دانش‌آموزی و دانشجویی

پایان کار کاروان اعزامی ایران در مسابقات جهانی رباتیک فیرا/ کسب 16 مقام مختلف دانش‌آموزی و دانشجویی