پنجشنبه  03  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

حمایت از محققان و پژوهشگران در مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات

چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 13:35
مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات با هدف کاربردی کردن و تبدیل علم به ثروت ضمن حمایت و پشتیبانی، خدمات متنوع و گوناگونی به محققان و پژوهشگران ارائه می‌دهد.

به  گرازش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مجید سروری سرپرست مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات گفت: وظیفه اصلی این مرکز هدایت دانشجویان به سمت نوآوری، ایده‌پردازی و کارآفرینی است.

وی افزود: در مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات به دنبال تحقق دانشگاه نسل سوم هستیم، دانشگاهی که در آن آموزش‌های تخصصی و فناوری‌های تولید شده به سوی کارآفرینی، خلق ارزش، ثروت آفرینی و اشتغال‌زائی گام بردارد. حاصل این امر علاوه بر کاربردی کردن علوم، ایجاد توانایی راه‌اندازی کسب‌وکار مناسب و بهینه برای دانشجو است.

سروری ادامه داد: دانشجویان با حضور در مرکز رشد و نوآوری در مرحله نخست به‌عنوان هسته فناور در قالب تیم‌های دانشجویی فکر و ایده خامی را که دارند، پرورش می‌دهند، پس از آن که ایده‌های هسته‌های فناور به مرحله توجیه‌پذیری رسید و قابلیت تبدیل شدن به کسب‌وکار پایدار و ثبت شرکت را پیدا کرد، این هسته فناور به واحد فناور تبدیل خواهد شد، واحدهای فناور می‌توانند سه تا پنج سال در مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات مستقر بوده و از امکانات و تجهیزات مرکز استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات خدمات متنوع و گوناگونی نظیر حمایت‌های مالی، مشاوره‌های تخصصی، اختصاص فضای برگزاری کنفرانس و همایش، معرفی محصول، برگزاری رویدادها و استارت‌آپ‌ها، امکان ارتباط‌گیری با صاحبان صنایع و ... ارائه می‌شود.

سرپرست مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات با اشاره به ارائه مشاوره و آموزش‌های نرم در این مرکز، تصریح کرد: آموزش‌های نرم شامل آموزش‌های تخصصی در زمینه‌هایی نظیر چگونگی راه‌اندازی کسب‌وکار، نحوه ارتباط‌گیری، فعالیت تیمی، بازاریابی، تولید محصول متناسب با تقاضا، تبلیغات و ... است که به‌زودی در این مرکز به دانشجویان ارائه خواهد شد.

وی افزود: برگزاری رویدادها و استارت‌آپ‌ها نظیر رویداد «دیدار ایده‌ها»، بازدید، همایش‌ها، حضور در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی برای ارتباط‌گیری دانشجویان با سایر دانشجویان و استادان جهت بهره‌مندی از سایر تخصص‌ها، ارائه محصولات تولید شده به صاحبان صنایع و بازاریابی از برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات است.

سروری ادامه داد: یکی دیگر از اهداف برگزاری همایش توسط این مرکز، معرفی مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات به دانشجویان و یافتن ایده‌های آنان است. همایش‌ها در دانشکده‌های مختلف با حضور استادان، دانشجویان و صاحبان صنایع برگزار خواهد شد. درواقع به‌جای آنکه منتظر حضور دانشجویان در مرکز رشد باشیم با برگزاری همایش، آنها را به ایده پردازی و فعالیت در مرکز رشد و نوآوری تشویق خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: جذب همکار و کارآموز از میان دانشجویان واحد علوم و تحقیقات، توسط شرکت‌های مستقر در مرکز رشد و نوآوری از دیگر برنامه‌های در درست اقدام این مرکز است.

انتهای پیام/4021/

http://ana.ir/i/405214
علم باید اول در جامعه شناخته شده و سپس کاربردی شود

علم باید اول در جامعه شناخته شده و سپس کاربردی شود

چرایی اعزام کاروان کیفی دانشجویان به مسابقات یونیورسیاد

چرایی اعزام کاروان کیفی دانشجویان به مسابقات یونیورسیاد

برای توسعه جایگاه مدیریتی زنان در جامعه نباید وارد چالش رقابت‌های جنسیتی شویم

برای توسعه جایگاه مدیریتی زنان در جامعه نباید وارد چالش رقابت‌های جنسیتی شویم

فرهاد یکه‌یزدان‌دوست به سمت سرپرست دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی منصوب شد

فرهاد یکه‌یزدان‌دوست به سمت سرپرست دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی منصوب شد

 پایان طرح غربالگری و پایش سلامت و آمادگی جسمانی کارکنان وزارت علوم

 پایان طرح غربالگری و پایش سلامت و آمادگی جسمانی کارکنان وزارت علوم