پنجشنبه  01  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

درمان ایدز کشف شد!

سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 14:56
گزارش‌ها نشان می‌دهد احتمال نتیجه‌بخش بودن درمان در افراد مبتلا به HIV با همدردی پزشک افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار حوزه‌ علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از فیوچریتی، نتایج تحقیقات دانشمندان دانشگاه راتگرز حاکی از آن است پزشک معالجی که حس همدردی ندارد می‌تواند بیمار را از ادامه درمان منصرف کند.

اگر پزشک افراد مبتلا به HIV یا ویروس نقص ایمنی فاقد حس همدردی باشد یا در تصمیم‌گیری‌ها به نظر بیمار اهمیتی ندهد، خطر انصراف از ادامه درمان در بیمار را افزایش می‌دهد.

یافته‌ها حاکی از آن است که پیچیدگی بیماری، روند درمان و سیستم بهداشتی و درمانی باعث نگرانی و ترس بیمار می‌شود. این امر مانع از شروع یا ادامه روند درمانی در بیمار می‌شود.

بیماران برای درک بهتر بیماری خود به کمک پزشکان نیاز دارند. اطلاعات پیچیده باید به زبان ساده‌تری ترجمه و به بیمار منتقل شود تا درک کند که چه چیزی در روند درمان در انتظارش است.

به گفته تیم تحقیقاتی، HIV یک بیماری پیچیده و مزمن است اما امکان درمان فرد وجود دارد اما به دلیل سیستم درمانی و بهداشتی اشتباه و عدم وجود همدردی و محبت در پزشکان بسیاری از بیماران HIV را پایان خط می‌دانند.

افرادی که دانش گسترده‌ای در خصوص بیماری ویروس نقص ایمنی دارند و روند درمانی ضدویروس را در پی می‌گیرند، سلامت دوباره خود را به دست می‌آورند. یکی از چالش‌های سازمان بهداشت جهانی آگاهی در خصوص HIV و قابل‌درمان بودن آن است تا افراد بیشتری تشویق به شروع یا ادامه روند درمانی شوند.

انتهای پیام/4107/4021/

http://ana.ir/i/404932
عادات غذایی کودکان می‌تواند نشانه اوتیسم باشد

عادات غذایی کودکان می‌تواند نشانه اوتیسم باشد

آلزایمر قابل پیشگیری نیست

آلزایمر قابل پیشگیری نیست

ساخت ابزاری برای شناسایی نقش قند در سلامتی انسان

ساخت ابزاری برای شناسایی نقش قند در سلامتی انسان

40 محصول آزمایشگاهی تولید و صادر می‌شود

40 محصول آزمایشگاهی تولید و صادر می‌شود