شنبه  10  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
وحدت:

تحریم‌ها صنایع بزرگ را به‌‌‌‌سمت شرکت‌های دانش‌بنیان سوق داده است

چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 10:48
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: تحریم فرصتی را فراهم کرده تا صنایع فعال در زمینه فولاد، خودرو و نفت با شرکت‌های دانش‌بنیان همکاری کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علی وحدت در نشست با شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه اقتصاد دیجیتال که اعضای هیئت عامل و معاونان صندوق نیز در آن حضور داشتند، با اشاره به فعالیت این صندوق در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار کرد: صندوق نوآوری شکوفایی، یک نهاد مالی است و فلسفه وجودی‌اش کمک به رشد ساختار اقتصاد دانش‌بنیان و حفاظت از این حوزه است.

وی تأکید کرد: تمام تلاش ما این است که شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک و بزرگ مشکل مالی روزمره نداشته باشند و تمام دغدغه‌شان تولید محصول و توسعه فعالیت باشد.وحدت با اشاره به ارائه خدمات مختلف از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش‌بنیان، تصریح کرد: بعضی از این خدمات در حال حاضر لازم است و بعضی دیگر ضروری نیست. به‌طور مثال در بحث ارائه دفاتر کاری به شرکت‌های دانش‌بنیان به‌عنوان یک خدمت لازم باید بگویم مدلی که در حال حاضر در این حوزه وجود داشت، مطلوب نیست و کاملاً مشهود بود که شرکت‌ها هم از این مدل رضایت نداشتند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: در مدل گذشته، شرکت‌ها نمی‌توانستند از ملک‌داری منتفع شوند و مشکلات حاشیه‌ای دیگری هم داشت که سعی کردیم بعضی از فرآیندها را حذف و روال را تسهیل کنیم.

وی با اشاره به همکاری با نهادهای واسطه‌ای مالی مانند صندوق‌های پژوهش و فناوری در اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: زیرساخت‌های قانونی و ابزارهای صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه تسهیلات کامل است؛ در حال حاضر با تأمین مالی صندوق‌های پژوهش و فناوری از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی، نیاز تسهیلات شرکت دانش‌بنیان کوچک رفع می‌شود و هدف صندوق کاهش تصدی‌‌‌‌گری در این بخش است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه به خدمات جدیدی که این صندوق در دست اقدام دارد، اشاره کرد و گفت: درصددیم یک ابزار بیمه‌ای طراحی کنیم که هدفش این است که ۵۰ تا ۱۵۰ درصد آورده افراد در حوزه سرمایه‌گذاری را بیمه کند که مطمئن هستیم ضرر این کار برای صندوق از وام دادن ۱۱ درصدی کمتر است.

وی افزود: در این زمینه یا خود صندوق نوآوری و شکوفایی وارد می‌شود و این خدمت را ارائه می‌دهد و یا با یک شرکت بیمه به‌عنوان مجری، قرارداد بسته می‌شود.

وی با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی در ارتباط با همکاری با بانک‌ها بسیار جدی است، گفت: اکثر مدیران عامل بانک‌ها ظرف ۱۰ روز گذشته به صندوق آمدند و به آنها اعلام کردیم که آماده‌ایم با همکاری شبکه بانکی کشور، به شرکت‌های دانش‌بنیان خدمات متنوعی ارائه دهیم.

وحدت در پایان با تأکید بر اینکه اولویت ارائه خدمات صندوق در حوزه سرمایه‌گذاری، تسهیلات و توانمندسازی، نگاه به آینده و موضوعات پیش‌ِ رو است، خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی که در حوزه نیازهای آینده کشور فعالیت کنند و اعلام آمادگی کنند، مورد حمایت ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی قرار می‌گیرند.

در ابتدای این نشست، مدیران عامل برخی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال این بخش نقطه‌‌‌‌نظرات و دغدغه‌های خود را بیان کردند.

همچنین در ادامه این نشست، مهدی الیاسی عضو هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در سخنان کوتاهی با تأکید بر همکاری این صندوق با شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال، اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که شرکت‌های دیجیتال بتوانند در فضای کسب‌وکار، حضورداشته باشند و کار کنند.

انتهای پیام/4085/خ

http://ana.ir/i/367750
دستیابی به آلیاژهای قوی‌تر با سوپرفولاد

دستیابی به آلیاژهای قوی‌تر با سوپرفولاد

بیمه سرمایه‌گذاری تا انتهای سال راه‌اندازی می‌شود

بیمه سرمایه‌گذاری تا انتهای سال راه‌اندازی می‌شود

«رونق تولید» و «تأمین نیازهای تحریمی» اولویت شرکت‌های دانش‌بنیان‌

«رونق تولید» و «تأمین نیازهای تحریمی» اولویت شرکت‌های دانش‌بنیان‌

نخبه ریاضی کشور رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران شد

نخبه ریاضی کشور رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران شد

تحرک بیشتر صندوق‌های پژوهش و فناوری، رویکرد اصلی ماست

تحرک بیشتر صندوق‌های پژوهش و فناوری، رویکرد اصلی ماست

اختصاص 700 میلیارد تومان خط اعتباری به 12 صندوق پژوهشی

اختصاص 700 میلیارد تومان خط اعتباری به 12 صندوق پژوهشی

 ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به شرکت‌های دانش‌بنیان دارای اسناد اخزا

ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به شرکت‌های دانش‌بنیان دارای اسناد اخزا

سامانه جوشکاری پرتو الکترونی در پارک فناوری پردیس رونمایی شد

سامانه جوشکاری پرتو الکترونی در پارک فناوری پردیس رونمایی شد

بسته حمایت از صندوق‌های پژوهش و فناوری رونمایی می‌شود

بسته حمایت از صندوق‌های پژوهش و فناوری رونمایی می‌شود

درباره امتحانات پایان ترم بر اساس آخرین وضعیت شهرها تصمیم‌گیری خواهد شد/ هم سلامت دانشجویان مهم است هم استانداردهای علمی امتحانات
واژگونی تانکر حمل سوخت در جاجرود
هیچ ابرقدرتی نمی‌تواند حتی با وجود تحریم‌ها در تجارت قانونی ایران اخلال ایجاد کند
استفاده برخی مسئولان دانشگاهی از فعالیت‌‌ انجمن‌‌های علمی برای بیلبورد تبلیغاتی دانشگاه!/ لزوم افزایش گردهمایی‌‌ تشکل‌های علمی دانشگاه‌ها برای کمک به یکدیگر
آخرین آمار از وضعیت اجاره‌نشینی‌/ چرا مسکن در ایران گران می‌شود؟
پلیس آمریکایی در صورت اثبات جرم «قتل غیر عمد» تنها به 25 سال زندان محکوم می‌شود!
آیا ساخت استیکر با استفاده از چهره افراد جرم است؟/ قانون چه مجازاتی برای مزاحمت‌های تلفنی در نظر می‌گیرد؟
شانس ۲/۵ درصدی خرید خودرو/ آزمون شفافیت برای مستأجران بهارستان/ خوشه‌های خشم/ آلونک‌های بی‌پناهی
پیشنهادی از مریخ/ لیگ تعطیل، پرسپولیس قهرمان/ دیاباته به استقلال بازگشت
ترامپ: واشنگتن رابطه با سازمان بهداشت جهانی را قطع می‌کند