يكشنبه  24  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

ماشین‌های فکس هک می‌شوند

دستگاه‌های فکس در دنیای امروزی، دایناسورهای ارتباطاتی به شمار می‌روند ولی محققان کشف کرده‌اند که همین دستگاه‌های بدوی به‌شدت در مقابل هکرها آسیب‌پذیرند و می‌توانند اسرار یک سازمان را به باد بدهند.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از واشنگتن‌پست، بر اساس گزارش یک شرکت نرم‌افزاری، اگرچه تاکنون آسیب‌پذیری دستگاه‌های فکس شناسایی نشده‌اند اما این ابزار بدوی ارتباطاتی از نظر امنیتی به‌شدت آسیب‌پذیرند.

به گفته کارشناسان امنیتی، هکرها به‌راحتی می‌توانند با استفاده از خط تلفنی که به یک دستگاه فکس وصل است، به درون شبکه آن سازمان نفوذ کنند و از طریق آن به بقیه سیستم‌های متصل به شبکه دسترسی یابند.

در واقع، هکرها با ارسال تصویری حاوی بدافزار از طریق خط تلفن می‌توانند به‌کلی کنترل دستگاه فکس را به دست بگیرند و به بقیه شبکه نفوذ کنند. محققان می‌گویند هکرها حتی می‌توانند با کمک یک شماره فکس که روی کارت‌های ویزیت یا وب‌سایت شرکت‌ها درج می‌شود، به دستگاه فکس نفوذ کنند.

محققان تخمین می‌زنند که بیش از 17 میلیون دستگاه فکس فقط در آمریکا وجود دارد و بسیاری از موسسات و کلینیک‌های پزشکی هنوز هم کسب‌وکار خود را بر پایه دستگاه‌های فکس انجام می‌دهند زیرا معتقدند که این نوع از انتقال اطلاعات در مقایسه با فضای ایمیل امن‌تر است.

از دیگر سازمان‌هایی که خیلی به دستگاه‌های فکس وابسته هستند می‌توان به بانک‌ها و بنگاه‌های املاک اشاره کرد که حتی اسناد دارای امضاء را با این دستگاه‌ها رد و بدل می‌کنند.

انتهای پیام/4056

http://ana.ir/i/304556
آیا زنبورها در زمان دایناسورها زندگی می‌کردند؟

آیا زنبورها در زمان دایناسورها زندگی می‌کردند؟

اطلاعات شخصی سیاستمداران آلمانی هک شد

اطلاعات شخصی سیاستمداران آلمانی هک شد