سه شنبه  13  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

اپلیکیشن‌های کارخانه عامل هک موبایل‌های اندرویدی

يكشنبه 21 مرداد 1397 ساعت 20:52
تحقیقی جدید نشان می‌دهد سیستم عامل و نرم‌افزارهایی که در کارخانه روی موبایل‌ها نصب می‌شوند، دستگاه‌های اندروید را در معرض خطر هک قرار می‌دهند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، گزارش شرکت امنیتی «Kryptowire» نشان می‌دهد بسیار از دستگاه‌های اندرویدی در معرض خطر هک قرار دارند. دلیل این امر هم سیستم عامل باز این دستگاه‌ها است.

در این تحقیق «Kryptowire ۱۰» دستگاه اندروید را بررسی کرده است که اپراتورهای مخابراتی آمریکا از آنها پشتیبانی می‌کنند. این شرکت ضمن تحقیقات باگ‌هایی در firmware (نرم‌افزاری که از قبل روی دستگاه‌ها نصب می‌شود) یافتند که دستگاه‌ها را در معرض خطر حملات اپلیکیشن‌های بد قرار می‌دهد.

در این تحقیق آمده است: «سیستم عامل و اپلیکیشن‌هایی که در کارخانه روی دستگاه نصب می‌شوند، به دلیل وجود ضعف‌هایی خطرناک هستند. به همین دلیل دستگاه حتی از زمان خرید در برابر خطر هک قرار دارد».

این شرکت امنیتی در این تحقیق برخی از دستگاه‌های موبایل شرکت ZTE را بررسی کرده است. این در حالی است که دولت آمریکا استفاده از دستگاه‌های ZTE و هواوی را برای نظامیان ممنوع کرده است.

این شکاف امنیتی یکی از پیامدهای استراتژی تجاری اندروید است زیرا اندروید به شرکت‌های طرف سوم مانند ZTE اجازه می‌دهد کد‌های برنامه را تغییر دهند. این توانایی تغییر که سبب شده است سیستم عامل اندروید برای تولیدکنندگان موبایل جذاب باشد، در حقیقت عامل شکاف امنیتی است که به اپلیکیشن‌های بد اجازه می‌دهد کنترل دستگاه را به عهده بگیرند.

منبع: مهر

انتهای پیام/4021

http://ana.ir/i/303443