سه شنبه  30  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

نمایشگر ۱۰ متری جایگزین پرده سینما می‌شود

یک تولیدکننده دستگاه‌های الکترونیک، از نمایشگری۱۰ متری برای سالن‌های سینما رونمایی کرده است که نیاز به پروژکتور را از بین می‌برد و کیفیت تصاویر و درخشندگی رنگ‌های آن از نمونه معمولی بهتر است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، بیش از یک قرن است که فناوری پروژکتورهای فیلم تغییری نکرده است. فریم‌های فیلم در مقابل تعدادی لامپ می‌چرخند تا تصویری روی نمایشگر نشان دهند. اما این اواخر پیشرفت‌هایی در این زمینه به وجود آمده است مانند ظهور پروژکشن دیجیتال در ۱۹۹۹ و پروژکتورهای نوری لیزری در چند سال اخیر.

شرکت‌های بزرگ با استفاده از پروژکتورهای لیزری تصاویری می‌سازند که چند برابر درخشان‌تر از تصویر در سینماهای معمولی است.

اما شرکت سامسونگ یک گام جلوتر برداشته و از روشی کاملا نوین و بی‌نیاز از پروژکتور برای نمایش فیلم رونمایی کرده است. سامسونگ محصول جدید خود را «Onyx» نامیده است.

اونیکس در حقیقت یک نمایشگر ۱۰ متری است که با استفاده از ال‌ای‌دی درجه‌های مختلفی از رنگ سیاه، درخشندگی زیاد و رنگ‌های درخشان را نشان می‌دهد تا تجربه‌ای خارق‌العاده برای تماشاچی خلق کند. به گفته شرکت تولید کننده میزان درخشندگی رنگ‌ها در این نمایشگر ۱۴۶ فوت لمبرت (مقیاسی برای نشان دادن درخشندگی) است.

درخشندگی این نمایشگر ۱۰ برابر پروژکتورهای معمولی سینما است. این نمایشگر هم مانند پروژکتورهای جدید دالبی کیفیت وضوح ۴K دارد و از تصاویر دوبعدی، سه‌بعدی و محتوای HDR پشتیبانی می‌کند.

منسوخ شدن پروژکتورها مزایای زیادی دارد. در این حالت دیگر نیازی به اتاق پروژکتور یا هرگونه تجهیزاتی در آن نیست. به این ترتیب در فضا، زمان و پول صرفه‌جویی می‌شود.

این نمایشگر از موادی ساخته می‌شود که از انعکاس نور جلوگیری می‌کند و به این ترتیب چند کاربرد مختلف خواهد داشت.

منبع: مهر

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/297387