يكشنبه  06  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

فسیل یک دایناسور مهاجر در آمریکا کشف شد

محققان فسیل دایناسوری با پوستی مملو از برجستگی را در آمریکا کشف کرده‌اند که به نظر می‌رسد از آسیا به این قاره مهاجرت کرده است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، نوع جدیدی از دایناسور با پوستی مملو از برجستگی‌ها کشف شده که ارتفاع آن یک متر و طول آن چهار متر است.

محققان این فسیل را در یکی از ایالت‌های آمریکا کشف کرده‌اند. این موجود گیاهخوار در صحرا کشف شده و تصور می‌شود ۷۶ میلیون سال قبل از مناطقی که آمریکای شمالی و آسیا را بهم متصل می‌کرده، عبور کرده است.

محققان دانشگاه یوتا این فسیل را کشف کرده‌اند. همچنین این کامل‌ترین اسکلت از یک دایناسور «ankylosaurid» است. این خانواده از دایناسورها بدنی مملو از برجستگی داشته‌اند و در جنوب شرقی آمریکا می‌زیسته‌اند.

گونه تازه کشف شده شبیه هیچ یک از ankylosaurid‌های کشف شده در آمریکای شمالی نیست اما شباهت زیادی به گونه‌های آسیایی دارد. روی سر گونه‌های آسیایی این دایناسور برجستگی‌های بیشتری وجود داشته است. هرچند خانواده ankylosaurid بین ۱۲۵ تا ۱۵۰ میلیون سال قبل در آسیا می‌زیسته‌اند اما این خانواده حدود ۷۷ میلیون سال قبل در غرب آمریکا زندگی می‌کرده‌اند.

دانشمندان معتقدند افزایش سطح آب دریا در آن زمان به دایناسورها اجازه داده از آسیا به آمریکای شمالی مهاجرت کنند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/296954
هشتمین قاره کره زمین کشف شد

هشتمین قاره کره زمین کشف شد