چهارشنبه  20  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

جوان‌ترین میلیاردر جهان لباس اختاپوسی می‌‌سازد

سه شنبه 29 خرداد 1397 ساعت 08:30
اریک فین‌من، جوان‌ترین میلیاردر بیت‌کوینی جهان، با استفاده از پرینتر سه‌بعدی لباس دکتر اختاپوس ساخته است که می‌تواند حرکت کند.

به گزارش علم و فناوری خبرگزاری آنا از All3DP، فین‌من این لباس را برای مقابله با بیماری سندرم هایپرموبیلیتی ساخته است. این اسکلت رباتیک به طور کامل با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی ساخته شده است. فین‌‌من این لباس را برای یک پسر بچه 10 ساله طرفدار فیلم‌های ابرقهرمانی کمپانی مارول ساخته است که از بیماری «هایپرموبیلیتی» رنج می‌برد.

هایپرموبیلیتی به این معناست که فرد بیمار برخی یا همه مفاصل خود را بیش از افراد دیگر حرکت می‌دهد. تعداد کمی از مبتلایان به هایپرموبیلیتی درد یا علائم دیگری دارند که در این حالت به آن سندرم هایپرموبیلیتی مفاصل یا سندرم هایپرموبیلیتی خوش‌خیم مفاصل گفته می‌شود. برخی از مبتلایان به این بیماری به دلیل این که این وضعیت در کار روزانه آنها اختلال ایجاد می‌کند، شکایت دارند.

بسیاری از افراد رویاپردازی می‌کنند که اگر یک شبه میلیاردر شدند، چه کارهایی خواهند کرد. چه تفاوت‌هایی در زندگی‌مان رخ خواهد داد؟ چه استفاده‌ای از این میزان پول و وقت اضافی خواهیم کرد؟ جالب است بدانید که چنین اتفاقی در سال 2011 برای اریک فین‌من 19 ساله از شهر کوچک آیداهو رخ داد.

فین‌من با پدر و مادرش شرط بست که اگر تا قبل از تولد 18 سالگی‌اش بتواند یک میلیون دلار به دست آورد، یک سال دیرتر به کالج برود. وی 12 سال داشت که با یک کارت هدیه هزار دلاری از طرف مادربزرگش 400 بیت‌کوین خریداری کرد.

حالا ارزش داشته‌های فین‌من به سه میلیون دلار می‌رسد؛ در حال حاضر قیمت هر بیت‌کوین به 6755 دلار می‌رسد.

فین‌من که در حال حاضر مهندس است، در لس‌آنجلس زندگی می‌کند و کارهای تاثیرگذاری انجام می‌دهد، از جمله همکاری با ناسا در پروژه «الانا» برای پرتاب یک ماهواره به فضا.

این میلیاردر جوان با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی برای یک پسر بچه 10 ساله این اسکلت رباتیک از دکتر اختاپوس ساخته است. این پسر بچه که اریستو میهند نام دارد، از بیماری هایپرموبیلیتی رنج می‌برد.

فین‌من و همکارانش پس از چند ماه کار، رویای این پسربچه را به واقعیت تبدیل کردند. آنها با الهام از دکتر اختاپوس، شخصیت شیطانی دنیای مرد عنکبوتی، اسکلت خارجی رباتیک برای اریستو خلق کردند که تمام اجزای آن قابلیت حرکت به اطراف دارد.

فین‌من با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی، میکروکنترلر‌ها، لیوان‌های قهوه و اجزای دیگر یک اگزواسکلتون قابل پوشیدن با چهار بازوی متحرک برای این طرفدار کوچک دنیای مارول ساختند.

ایده اولیه این اگزواسکلتون مفهومی را اریستو داده بود، سپس تیم تحقیقاتی تصمیم گرفت که این لباس اختاپوسی را به صورت سفارشی توسعه دهد. این اسکلت خارجی رباتیک به اریستو کمک می‌کند تا راحت‌تر با شرایط بیماری هایپرموبیلیتی کنار بیاید.

مترجم: هانا حیدری

http://ana.ir/i/287660
بلاک‌چین چیست؟/ همه آنچه باید در مورد بیت کوین بدانید

بلاک‌چین چیست؟/ همه آنچه باید در مورد بیت کوین بدانید

نخستین دانشگاه جهان با امکان پرداخت بیت‌کوین به‌جای شهریه

نخستین دانشگاه جهان با امکان پرداخت بیت‌کوین به‌جای شهریه