يكشنبه  17  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

فیس‌بوک درآمد کاربرانش را تخمین می‌زند

یک رسانه اجتماعی حق امتیاز اختراعی را ثبت کرده است تا با پرسش سوالات مختلف درآمد کاربران خود را تخمین بزند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، فیس‌بوک حق امتیاز اختراع فناوری را ثبت کرده است که به کمک آن می‌توان درآمد کاربران را تخمین زد. این رسانه اجتماعی تصمیم دارد سیستمی برای جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران مانند تحصیلات، مالکیت خانه و میزان مصرف اینترنت بسازد. هدف فیس‌بوک پیش‌بینی موقعیت اقتصادی اجتماعی کاربرانش است.

هرچند حق امتیاز این فناوری در ۲۰۱۶ میلادی ثبت شده است اما روز پنج شنبه علنی شد. جزئیات این اختراع نشان می‌دهد الگوریتمی مخصوص قابلیت‌های هدف‌گیری فیس‌بوک را ارتقا می‌دهد تا بتواند تبلیغات مرتبط‌تری برای هر کاربر به کار گیرد.

در این روند سوالاتی درباره سن، مکان زندگی فرد و سوالاتی مرتبط با گروه سنی کاربر از او پرسیده می‌شود. به عنوان مثال از افراد ۲۰ تا۳۰ ساله درباره تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت فرد سوال می‌شود. اما از افراد ۳۰ تا ۴۰ ساله درباره مالکیت خانه پرسیده می‌شود.

اطلاعات دیگر مانند تاریخچه سفرهای فرد، انواع دستگاه‌های الکترونیک متصل به اینترنت و سطح تحصیلات فرد نیز پرسیده می‌شود. در این حق امتیاز اشاره شده است وضعیت و گروه اقتصادی اجتماعی فرد با درآمد وی ارتباط دارد.

این درحالی است که بیشتر اوقات سیستم‌های آنلاین اطلاعاتی از درآمد فرد ندارند. بنابراین فیس‌بوک به جای سوال مستقیم از اطلاعات شخصی دیگر استفاده می‌کند تا درآمد فرد را تخمین بزند.

جالب آنکه سیستم این رسانه اجتماعی فقط به اطلاعات انتقالی از پرسشنامه‌ها بسنده نکردند و فعالیت‌های کاربر در این رسانه را رصد می‌کند.

منبع: مهر

http://ana.ir/i/257189