خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

نماینده مردم تبریز در مجلس در گفتگو با آنا:

رئیس‌جمهور در مجلس، صادقانه با مردم سخن بگوید

شنبه 20 مرداد 1397 - 07:50
محمدحسین فرهنگی

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظارمان از آقای روحانی این است که بحث‌های حاشیه‌ای را اصل قرار نداده و فرافکنی نکند؛ بیاید و هرآنچه انجام داده‌ را صادقانه با مردم در میان بگذارد.

محمدحسین فرهنگی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا،‌ درباره سخنان رئیس‌جمهور در گفتگوی تلویزیونی با مردم، با بیان اینکه برخی نکات در صحبت‌های آقای روحانی قابل تأمل بود، اظهار کرد: رئیس‌جمهور باید با مردم حتی در مورد جزئیات صحبت کرده و آنان را نسبت به مسائلی که در دولت و کشور می‌گذرد آگاه سازد و راه‌های جبران خسارات مردم را هم اعلام کند.

وی با اشاره به کلامی از رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه مردم به حرف مخالفان گوش نداده و در صحنه حاضر نشدند، اضافه کرد: به نظرم اینگونه سخن گفتن، خودش به نوعی تحریک افکار عمومی است. آقای روحانی می‌توانست عبارت‌های بهتری به کار ببرد و بگوید با وجود نارضایتی از عملکرد دولت و مسئولان اجرایی، مردم با کسانی که دنبال مسائل دیگری در کشور بودند، همراهی نکردند.

نماینده مردم تبریز در مجلس همچنین با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور درباره حضور در مجلس گفت: آقای روحانی توضیح به مجلس را توضیح به ملت بداند و نباید میان گفتگوی تلویزیونی با مردم و توضیحاتی که در مجلس به نمایندگان ارائه می‌دهد فرقی قائل شود؛ با این تفاوت که ممکن است اینجا کسانی باشند که خلاف نظر رئیس‌جمهور صحبت کنند.

فرهنگی با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور باید در مورد ایرادهایی که نمایندگان مجلس به دستگاه‌های اجرایی دارند توضیح بدهد، تاکید کرد: انتظارمان از آقای روحانی این است که بحث‌های حاشیه‌ای را اصل قرار نداده و فرافکنی نکند؛ بیاید و هر آنچه انجام داده‌ را صادقانه با مردم در میان بگذارد و کاستی‌ها و مشکلاتی را هم که داشته‌ بپذیرد.

وی با بیان اینکه سوال‌های نمایندگان مجلس مربوط به رکود، اشتغال و کاهش ارزش پول ملی است و رئیس‌جمهور باید نسبت به این‌ها پاسخگو باشد خاطرنشان کرد: نباید نسبت به سوال‌های نمایندگان برداشت سیاسی شود، چرا که به هیچ نحو، مسائل اقتصادی و اجتماعی را نمی‌توان سیاسی قلمداد کرد؛ مگر آنکه آقای روحانی با پاسخ ندادن موضوع را سیاسی کند.

انتهای پیام/4034/ن

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.