خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

واکنش شهردار تهران به خبر برکناری با قانون منع به کارگیری بازنشستگان

پنج‌شنبه 18 مرداد 1397 - 19:04
اولین نشست خبری محمدعلی افشانی شهردار تهران

شهردار تهران در واکنش به قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: این قانون در شورای نگهبان در دست بررسی است و پس از ابلاغ مشخص می‌شود که شامل چه کسانی خواهد شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سید محمدعلی افشانی، روز پنج‌شنبه در نشست خبری اجلاس شهرداران کلانشهرها در مشهد گفت: لایحه مدیریت یکپارچه، 25 سال است که مطرح شده؛ ولی هنوز به نتیجه نرسیده است.
وی اظهار داشت: دستگاه‌های دولتی علاقه‌مند به کاهش تصدیگری خود از دستگاه‌های خدماتی نیستند و از سوی دیگر بسیاری از این شرکت‌ها زیان‌ده بوده و شهرداری‌ها نمی‌توانند آنها را تحویل بگیرند.
شهردار تهران از تصویب لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها در نشست هیأت دولت خبر داد و گفت: برای پیشگیری از شهرفروشی و تخریب شهرها، دولت هفته گذشته لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها را تصویب کرد و امیدوارم مجلس نیز این لایحه را به تصویب برساند.
وی افزود: با تحقق این مهم، درآمد شهرداری‌ها افزایش می‌یابد؛ زیرا در لایحه دولت، مقرر شد 50 درصد درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده متعلق به شهرداری‌ها باشد.
افشانی اظهار داشت: در این لایحه، دولت با نگاه مثبت سهم شهرداری‌ها را افزایش داده و مجلس نیز پیگیر مسائل حوزه شهری است و دشواری‌های مدیریت شهری را می‌داند.
افشانی در باره بدهی دولت به شهرداری‌ها نیز اظهار داشت: 100 هزارمیلیارد تومان در سال جاری در قالب بودجه برای تسویه دیون شهرداری‌ها در نظر گرفته شده که شهرداری‌ها می‌توانند از طریق تهاتر، بدهی‌ خود به بانک‌ها را از این محل تسویه کنند.
وی در زمینه قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: این قانون در شورای نگهبان در دست بررسی است و پس از ابلاغ، مشخص می‌شود شامل چه کسانی خواهد شد.
نود و هفتمین اجلاس شهرداران کلانشهرهای کشور شامل تهران، مشهد، شیراز، قم، اصفهان، اهواز، تبریز و کرج به مدت یک روز در مشهد برگزار شد.

انتهای پیام/ن

کد خبر: 414010
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.