خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه:

منشاء اصلی بحران‌های فعلی کشور خود رئیس دولت اصلاحات و جریان وابسته به اوست

پنج‌شنبه 18 مرداد 1397 - 09:26
حمیدرضا ترقی (بین خبر)

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره ارائه راهکارهای رئیس دولت اصلاحات برای اصلاح امور کشور گفت: منشاء اصلی بحران‌های کنونی کشور خود رئیس دولت اصلاحات است و پیامی را که وی و وابستگانش در فتنه 88 به غربی‌ها دادند، عامل اصلی تشدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران بود.

حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا درباره 15 راهکاری که رئیس دولت اصلاحات در جمع نمایندگان ادوار مجلس برای برون رفت کشور از مشکلات ارائه داده بود، گفت: مقصر اصلی بسیاری از مشکلات فعلی که موجب نارضایتی و دغدغه مردم شده است، خود رئیس دولت اصلاحات، جریان وابسته به وی و اطرافیان تندروی او هستند که در فتنه ۸۸، نقش فعالی داشتند. آنها با قانون‌شکنی، قانون‌گریزی و فراهم کردن بستر دخالت سفارتخانه‌های خارجی در مسائل داخلی کشور و از بین بردن حماسه ملت در انتخابات ۸۸، هم به حیثیت بین‌المللی نظام جمهوری اسلامی آسیب زدند و هم به دشمن گرا دادند که از چه روش‌هایی برای فشار به ملت ایران استفاده کنند.

راهکارهای خاتمی بازکردن دوباره دست اصلاح‌طلبان برای ایجاد مشکلات در کشور است

وی به حمایت رژیم‌ صهیونیستی در جریان فتنه از اصلاح‌طلبان اشاره کرد و گفت: در فتنه ۸۸، بنیامین‌ نتانیاهو نخست‌وزیر کنونی رژیم صهیونیستی گفت که «اصلاح‌طلبان بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند» و شیمون پرز رئیس وقت‌ رژیم صهیونیستی نیز گفت «اصلاح‌طلبان به نمایندگی از اسرائیل با رژیم اسلامی ایران می‌جنگند»، بنابراین جریانی که عوامل و طرفدارانش به عنوان امید رژیم صهیونیستی جهت پیاده‌کردن اهداف و سیاست‌های آمریکا در کشور تلقی شدند، به جای اینکه به خاطر خطا و اشتباهاتشان از ملت عذرخواهی کنند، راهکارهایی را مطرح کردند که این راهکارها عمدتا بازکردن دوباره دست اصلاح‌طلبان برای خیانت‌های دیگر و ایجاد مشکلات در کشور است.

نگاه جریان اصلاح‌طلب سیاسی است نه حل مشکلات مردم

ترقی تصریح کرد: نکته جالب این است علیرغم اینکه مشکلات عمده مردم اقتصادی و معیشتی است، اما باز هم راهکار و نگاه رئیس دولت اصلاحات و جریان وابسته به وی به مسائل سیاسی است و به دنبال بازکردن میدان برای اقدامات سیاسی و تخریبی این جریان در متن جامعه هستند و متاسفانه به مشکلات اقتصادی، معیشتی، بیکاری و بقیه که همه اینها در اثر ناکارآمدی عوامل و دوستان ایشان بوجود آمده هیچ توجهی به این مشکلات اصلی و اساسی جامعه ندارند.

جریان اصلاح‌طلب و رهبرانشان در حل مسائل کشور ناتوان هستند

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ایراد جریان اصلاح‌طلب را ندانستن مشکل و دغدغه‌های اصلی مردم دانست و تاکید کرد: اینکه یک جریانی مطالبه اصلی مردم را نشناسد و بدون توجه به مطالبات واقعی مردم، راهکاری را برای عبور از این شرایط ارائه بدهد، طبیعتا هیجوقت نمی‌تواند حلال مشکلات کشور باشد و این نشان می‌دهد جریان اصلاح‌طلب و رهبرانشان در حل مسائل کشور ناتوان هستند. آنها نه مسائل اصلی را می‌شناسند و درک می‌کنند و نه می‌توانند راه‌حلی ارائه دهند، مثل پزشکی که درد مریض را نمی‌تواند تشخیص دهد ولی برای او دارو تجویز می‌کند.

در دولت اصلاحات و اعتدال مرز خودی و غیرخودی بوجود نیامد

ترقی راهکارهای رئیس دولت اصلاحات را حزبی و جناحی دانست و گفت: در این راهکارها، تغییر نگاه رسانه‌های ملی، برداشتن حصر، آزادی تمام زندانیان سیاسی، اعلام عفو عمومی، رفع محدودیت‌های بیجا عنوان شده است و باید گفت که با این پیشنهادها می‌خواهند دایره خودی وغیرخودی برداشته شود و عوامل غیرخودی وارد سیستم نظام شوند. اتفاقا ضربه‌هایی که هنوز هم از نفوذ بیگانگان داریم می‌خوریم به خاطر این است که در دولت اصلاحات و اعتدال مرز خودی و غیرخودی اصلا بوجود نیامد.

وی افزود: رئیس دولت اصلاحات در راهکار خود آزادی زندانیان سیاسی را هم طلب کردند. باید پرسید مگر زندانی سیاسی چه کسانی هستند؟ غیر از کسانی که تجاوز به حقوق مردم کردند، اموال مردم را آتش زدند، امنیت ملی را به خطر انداختند و کشور رابه هرج و مرج کشیدند؟ که طبق قانون مجازات و محاکمه شدند و به زندان افتادند.

هدف اصلاح‌طلبان، انتخابات آتی مجلس است

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به نظر می‌رسد عمده این راهکارهای ارائه شده در جهت باز کردن میدان و فضا برای بازگشت دوباره جریان اصلاحات به قدرت و صحنه سیاسی کشور است. این جریان احساس می‌کند در شرایطی که دولت فعلی توفیقی در حل مشکلات نداشته و هزینه این دولت را هم جریان اصلاحات باید بپردازد، با ارائه این نوع راهکارها می‌توانند فضای مناسبی را باز برای انتخابات آینده مجلس برای جریان خودشان باز کنند.

انتهای پیام/4071/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.