خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفتگو با آنا:

سوال از رئیس‌جمهور به معنای مخالفت و عدم کمک به دولت نیست

چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 05:15
هفتمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان همدان

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوال از رئیس‌جمهور به معنای مخالفت و عدم کمک به دولت نیست، گفت: وقتی نمایندگان مجلس موفق نمی‌شوند رئیس‌جمهور را در جلسات خود ببینند، طبیعتا اثرش در سوال کردن نشان داده خواهد شد.

محمدعلی پورمختار در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره سوال از رئیس‌جمهور با بیان اینکه سوال حق مجلس و نمایندگان است، اظهار کرد: با سکوتی که در دولت پیرامون شرایط اقتصادی و موارد پنج‌گانه مطرح است و کسی پاسخگو نیست، حضور آقای روحانی در مجلس این زمینه را فراهم خواهد کرد که مردم و نمایندگان از اتفاقات رخ داده مطلع شوند و بدانند دولت چه برنامه‌هایی را در این راستا اجرا کرده است.

وی اضافه کرد: آقای رئیس‌جمهور و وزرا نباید از طرح سوال ناراحت شوند، بیایند با استدلال توضیح دهند و مشکلات و مسائل را بیان کنند، از این باب که ممکن است بعضا حوزه‌ای از اختیارات دولت خارج باشد و در حیطه مجلس کوتاهی صورت گرفته و یا جایی قوه قضائیه نقش داشته است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: توقع داریم رئیس‌جمهور بسیار شفاف و با در نظر گرفتن مصالح ملی که طبیعت اینگونه صحبت‌هاست مسائل را بیان کنند و قطعا مجلس شورای اسلامی هم با شنیدن دغدغه‌های رئیس‌جمهور تصمیم منطقی خواهد گرفت.

پورمختار با بیان اینکه سوال کردن به معنی مخالفت و عدم کمک به دولت نیست، گفت: هر چه سوال مطرح شود، ابهامات موجود از جمله ناکارآمدی تیم اقتصادی، رها کردن کار از سوی دولت و یا اینکه دولت توجهی به مسائل اصلی کشور ندارد، برطرف می‌شود؛ بنابراین آقای روحانی بیایند و برنامه‌هایشان را توضیح دهند.

وی تصریح کرد: وقتی نمایندگان مجلس موفق نمی‌شوند رئیس‌جمهور را در جلسات خود ببینند، طبیعتا اثرش در سوال کردن نشان داده خواهد شد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره بسته جدید ارزی دولت خاطرنشان کرد: ممکن نبود بتوانیم ارز را با قیمت دولتی در کشور ثابت کنیم؛ چرا که برای تأمین کالاهای اساسی و دارویی دچار مشکل می‌شدیم. بازار ارز باید مطابق با عرضه و تقاضا خودش را تنظیم کند؛ بنابراین چنین راهکارهایی موثر خواهد بود.

انتهای پیام/4003/4034

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.