خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با آنا:

آموزش و پرورش انگیزه لازم را برای حذف کنکور ندارد

جمعه 22 تیر 1397 - 09:04
محمدباسط درازهی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره حذف کنکور گفت: تا کنون جایگزینی برای کنکور از سوی وزارت آموزش و پرورش ارائه نشده است و رغبت لازم هم برای حذف کنکور وجود ندارد.

محمدباسط درازهی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره حذف کنکور سراسری اظهار کرد: موضوع حذف کنکور بسیار مهم است و در حال حاضر هم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش مشغول این موضوع هستند.

وی افزود: حذف کنکور مصوب و قانون مجلس شورای اسلامی است و باید این کار صورت بگیرد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش می‌خواهند که این مهم محقق شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از طرف دیگر ایجاد زیر ساخت‌های حذف کنکور بسیار اهمیت دارند. باید پرسید آیا وزارت آموزش و پرورش زیرساخت‌های لازم یا الگوی مناسب برای حذف کنکور دارد؟ در این مورد بحث شده است و بنده شخصا به این نتیجه رسیده‌ام که جایگزینی تا کنون از سوی وزارت آموزش و پرورش ارائه نشده است و رغبت لازم هم برای حذف کنکور وجود ندارد.

درازهی عنوان کرد: در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی این موضوع مورد بحث قرار گرفته است و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک وزیر علوم و وزیر آموزش و پرورش به یک جمع‌بندی برسند. قرار بود آموزش و پرورش جایگزین مناسبی تدوین کند و ارائه دهد.

وی در پایان گفت: اگر واقعا نیاز باشد مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات مداخله کند و جایگزین پیدا کند بحث دیگری است اما چون مجری، دولت است گفته‌ایم که دولت و دستگاه‌ مجری که آموزش و پرورش است به دنبال راه حلی برای حذف کنکور باشد و وزیر علوم و وزیر آموزش و پرورش راغب هستند که به جمع‌بندی نهایی برسند.

انتهای پیام/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.