خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دانشجویان و کارکنان دانشگاه زنجان با روش‌های کنترل مصرف انرژی آشنا می‌شوند

چهارشنبه 20 تیر 1397 - 11:01
دانشگاه زنجان

برگزاری دوره‌های آموزشی برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه زنجان از جمله مصوبات کمیته اصلاح الگوی مصرف این دانشگاه در راستای کنترل و مدیریت مصرف انرژی است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جلسه کمیته اصلاح الگوی مصرف دانشگاه زنجان با حضور مسئولان این دانشگاه در محل سالن اندیشه تشکیل شد.

برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان و تبیین وضعیت فوق‌العاده بحران و روش‌های کاهش و کنترل مصرف انرژی و همچنین پایش نحوه استفاده از منابع انرژی توسط کارکنان در فضاهای اداری و آموزشی و دانشجویان در خوابگاه‌ها، بررسی و معرفی نرم‌افزارهای مدیریت و کنترل انرژی جهت استفاده در دانشکده‌ها، ثبت میزان مصرف آب و برق در فضاهای دانشگاه به ویژه سلف سرویس و خوابگاه‌ها و برخوردهای تشویقی و یا تنبیهی با متولیان از جمله نتایج نشست این کمیته بود.

همچنین در این جلسه بنا به ضرورت کاهش مصرف انرژی و لزوم استفاده بهینه از آن، مدیران گروه، روسای دانشکده‌ها، مدیران و روسای مراکز و معاونان موظف به رصد نحوه و میزان مصرف انرژی حوزه خود تا در صورت عبور از میزان قابل قبول و مشاهده استفاده از هرگونه وسایل پر مصرف تذکر دهند.

لازم به ذکر است، کمیته اصلاح الگوی مصرف دانشگاه زنجان در راستای بررسی کارشناسانه موضوع و ارائه راهکارهای مفید در زمینه صرفه‌جویی در مصرف انرژی تشکیل شده است.

گفتنی است گزارش‌های سازمان ملی اقیانوسی و جوی ایالت متحده آمریکا نشان می‌دهد که دمای ژوئن امسال بیشتر از میانگین دمای قرن بیستم شد. تحقیقات ناسا هم به طور کلی اطلاعاتی مشابه با دیگر سازمان آمریکایی داشت اما تفاوت‌هایی هم در جزئیات این دو تحقیق بود. هم اکنون دمای بیشتر سطح کره زمین گرم‌تر از میانگین دمای تاریخ است و نتیجه این اتفاق هم تبدیل شدن ماه ژوئن امسال به گرم‌ترین ژوئن از سال 1880 تاکنون است. این جمله را سازمان ملی اقیانوسی و جوی ایالت متحده آمریکا پس از انجام تحقیقات در رابطه با دمای این ماه ارائه داده که در پایگاه خبری واشنگتن پست منتشر شده است.

انتهای پیام/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.