خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

با امضای تفاهمنامه میان وزارت کار و سازمان میراث فرهنگی؛

مقدمات ایجاد ۵۰ هزار شغل گردشگری کلید خورد

دوشنبه 18 تیر 1397 - 14:58
جاذبه‌های گردشگری استان کرمانشاه

با امضای تفاهمنامه همکاری میان وزارت کار و سازمان میراث فرهنگی، مقدمات ایجاد ۵۰ هزار شغل و خدمات گردشگری کلید خورد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، علی ربیعی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت کار و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از آغاز به کار طرح کارورزی و مشوق‌های بیمه‌ای در حوزه گردشگری خبر داد.

وی گفت: اگر در دوران تحریم در بعضی از بخش‌ها دچار کاستی شده‌ایم اما در حوزه گردشگری می‌توانیم از ظرفیت‌های موجود استفاده و اشتغالزایی کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: به موجب این تفاهم‌نامه می‌توانیم با استفاده از فضای مجازی، تعداد ۵۰ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی را بدون محدودیت رشته تحصیلی به عنوان بازاریاب و در صورت حصول نتیجه به عنوان راهنما به کار بگیریم.

به گفته وی، آژانس‌های مسافرتی می‌توانند از این امکان بهره‌مند شوند و تور لیدرهای بیشتری به استخدام درآیند و با این کار پس از دو سال شغل‌ها به شغل پایدار تبدیل می‌شود.

ربیعی متذکر شد: این افراد پیش از فعالیت رسمی، در یک دوره ۶ ماهه با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، آموزش می‌بینند و آژانس‌ها برای جذب آنها به عنوان راهنمای تور ۲۷۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، کمک مزد و مشوق‌های بیمه مسئولیت مدنی و حوادث دریافت خواهند کرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز از فعالیت ۵۰ هزار بازاریاب گردشگری به موجب این تفاهم‌نامه خبر داد و گفت: ۵۰ هزار نفر برای بازاریابی بسته‌های گردشگری در 4 هزار و 700 دفتر خدمات مسافرتی جهانگردی فعال می‌شوند.

به گفته مونسان، با امضای این تفاهم‌نامه، دانش آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاهی به تور اپراتورهای مجازی و بازاریاب گردشگری تبدیل شده، به مدت ۶ ماه آموزش کارورزی دیده و در دفاتر خدمات مسافرتی به عنوان بازاریاب مشغول کار می‌شوند.

وی تاکید کرد: ایجاد این ۵۰ هزار شغل در قالب مشاغل دولتی نیست و افراد پس از آموزش از محل بازاریابی خود ایجاد درآمد خواهند کرد.

بر اساس این تفاهم‌نامه مشترک، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سهم بیمه کارفرمایان را به مدت دو سال خواهد پرداخت و افراد پذیرفته شده، در طول دوره آموزش ۲۷۰ تا ۳۰۰ هزار تومان یارانه هزینه آموزشی دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.