خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

با هدف برخورد قاطع با متخلفان عرصه آموزش عالی صورت می‌گیرد؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه میان وزارت علوم، ناجا و دادستانی کل کشور

دوشنبه 18 تیر 1397 - 09:23
وزارت علوم

پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه میان وزارت علوم، پلیس نظارت بر اماکن ناجا و دادستانی کل کشور تهیه و ظرفیت‌های قانونی موجود و نواقص و نارسایی‌های پیش رو در خصوص برخورد قاطع با متخلفان عرصه آموزش عالی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در نشست آماده‌سازی این تفاهم‌نامه با حضور دکتر حسین سیمایی صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، سرهنگ رضادوست رئیس پلیس نظارت بر اماکن نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و حشمتی معاون حقوق عامۀ دادستانی کل کشور برگزار شد، در محل وزارت علوم برگزار شد.

سیمایی صراف در این نشست اظهار کرد: از اواخر سال گذشته و پس از تصویب قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی مصوب 31 مردادماه سال 96، مجلس شورای اسلامی یکی از دغدغه‌های پیش روی وزارت علوم، اتخاذ راهکارهای اجرایی و عملیاتی در خصوص اجرای این قانون بوده است.

وی افزود: در این راستا دو اقدام تدوین آیین‌نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی و اتخاذ راهبردهای عملیاتی و اجرایی لازم به منظور اعمال مفاد قانون در سطح جامعه و مقابله با پدیده شوم پایان‌نامه فروشی و فعالیت‌های غیر مجاز در دستور کار معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم قرار گرفت.

سیمایی صراف افزود: در این خصوص پیش‌نویس پیشنهادی توسط معاونت حقوقی و امور مجلس پس از برگزاری جلسات و نشست‌های متعدد با حضور استادان صاحب‌نظر حقوقی و کارشناسان حوزه آموزشی تهیه و تقدیم هیئت دولت شد.

وی خاطرنشان کرد: پس از کارشناسی‌های صورت گرفته و شناسایی موانع موجود در اجرای قانون مذکور، در نهایت پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت علوم و نیروی انتظامی تهیه و مقرر شد تا نیروی انتظامی پس از اخذ نظرات نهایی مسئولان ارشد این نیرو، مقدمات تهیه و تنظیم تفاهم‌نامه همکاریِ مشترک میان نیروی انتظامی و وزارت علوم را فراهم کند.

معاون دادستان کل کشور نیز با استقبال از موضوع جلسه، آمادگی لازم را از سوی دادستانی کل کشور به منظور آموزش ضابطان خاص و سایر اقدامات لازم را اعلام داشت.

در این نشست همچنین مقرر شد جلسه مشابهی با اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی ذی‌ربط تشکیل و در نهایت نشست مشترکی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دادستان کل کشور و فرمانده ناجا به منظور مقابله جدی با تهیه و عرضه متقلبانه آثار پژوهشی برگزارشود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.