خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس دانشگاه تهران:

نهادهای دولتی نیازهای خود را به دانشگاه‌ها منعکس کنند/ از پایان‌نامه‌های مساله محور دو برابر پشتیبانی مالی می‌کنیم

سه‌شنبه 19 تیر 1397 - 10:02
مراسم تجلیل از برگزیدگان  المپیاد دانشجویی سال 96

رئیس دانشگاه تهران گفت: بر مبنای آئین‌نامه‌ جدید دانشگاه تهران، هر عضو هیات علمی که پایان‌نامه‌اش جزو 10 چالش اصلی کشور باشد، از طرف دانشگاه دو برابر پشتیبانی مالی می‌شود.

محمود نیلی احمدآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره آخرین وضعیت طرح توسعه دانشگاه تهران اظهار کرد: امسال سه طرح بزرگ آماده شده است که سعی می‌کنیم با مشارکت بخش خصوصی و نهادهای عمومی کلنگ‌ احداث آنها را بزنیم.

وی در خصوص طرح توسعه دانشگاه تهران گفت: این طرح از طرف سازمان برنامه و بودجه پشتیبانی خوبی شده است و شهرداری تهران نیز حامی و پشتیبان طرح هستند و باید وارد فاز دوم که مرحله اجرایی و عملیاتی است، شویم.

فعالیت‌های عمرانی طرح توسعه به صورت گسترده از امسال آغاز می‌شود

رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: البته درحال حاضر هم خیلی از ساختمان‌هایی که در تملک دانشگاه تهران درآمده است، در اختیار پارک علم و فناوری قرار داده‌ایم و عملا پارک علم و فناوری در پردیس مرکز دانشگاه تهران توسعه پیدا کرده است. امیدواریم فعالیت‌های عمرانی به صورت گسترده از امسال آغاز شود.

نیلی احمدآبادی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی‌بر مشارکت استادان در حل چالش‌ها و مسائل کشور گفت:‌ تعداد زیادی موسسه مشترک با وزارت نفت، وزارت نیرو، شرکت مپنا و دیگر نهادها ایجاد کرده‌ایم که سعی می‌کنیم با همکاری نزدیک این نهادها، نیازهای کشور و دستگاه‌ها را برطرف نماییم.

وی ادامه داد: در زلزله‌ کرمانشاه دانشگاه تهران فعالیت‌های مناسبی انجام داد، در بحث بحران کم‌آبی که کشور با آن دست به گریبان است پروژه گتوند را دانشگاه تهران انجام داده است.

پشتیبانی مالی از پایان نامه‌های مساله محور

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اهمیت مسائل و چالش‌های کشور در پژوهش‌های استادان و دانشجویان گفت: در دانشگاه تهران امسال آیین‌نامه‌ای را تصویب کردیم که برمبنای آن هر عضو هیات علمی که پایان‌نامه‌اش جزو 10 چالش اصلی کشور باشد از طرف دانشگاه دو برابر پشتیبانی مالی می‌شود.

نیلی احمدآبادی با اشاره به اهداف برنامه سوم توسعه دانشگاه تهران عنوان کرد: یکی از سه محور اصلی برنامه سوم دانشگاه تهران اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیری اجتماعی است، بنابراین در تمام این زمینه‌ها اقدام می‌کنیم. البته طبیعی است که انتظار می‌رود نهادها و دستگاه‌های دولتی و قانون‌گذار کمک کنند و نیازها و تقاضاهای خود را به دانشگاه‌ها منعکس کنند؛ دانشگاه تهران در این موضوع جدی است.

وی اضافه کرد: کشور چاره‌ای جز استفاده از ظرفیت‌ دانشگاه‌ها برای توسعه کشور و حل چالش‌های جامعه ندارد. بهترین شیوه این است که عناوین پایان‌نامه‌ها را در جهت حل مشکلات و چالش‌های کشور قرار دهیم.

رئیس دانشگاه تهران درباره اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی در این دانشگاه نیز گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند دانشگاه اسلامی دانشگاهی است که در خدمت کشور باشد و به ارزش‌های اسلامی توجه داشته باشد. لذا در حوزه فرهنگ، پژوهش، آموزش و جذب هیات علمی سعی می‌کنیم شاخص‌های اسلامی را در نظر بگیریم.

انتهای پیام/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.