خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دکتر فرهاد رهبر در شورای دانشگاه آزاد اسلامی البرز:

رویکرد حل مسئله دانشگاه آزاد اسلامی را با تأسیس شرکت‌های دانش بنیان و درآمدزایی علمی پیگیری می‌کنیم

یکشنبه 17 تیر 1397 - 14:34
اولین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امروز دانشگاه آزاد اسلامی با تاسیس شرکت‌های دانش بنیان و درآمدزایی علمی رویکرد حل مسائل کشور را دنبال می‌کند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای دانشگاه استان البرز به تشریح بایدها و نبایدهای اجرای طرح‌های درآمدزا و تاسیس شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت.

وی رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی برای ورود به بازار اقتصادی و اجرای طرح ‌های درآمدزا را تأکید بر بکارگیری دانش فنی، سرمایه‌گذاری مشترک در دانش و سرمایه‌گذاری در امور اقتصادی عنوان کرد و گفت: اساس کار دانشگاه آزاد اسلامی حفظ شأن، جایگاه و نام دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک مرکز علمی و پژوهشی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه تصریح کرد: به منظور پیشگیری از مشکلات اجرایی و فرهنگی، باید برای تمامی طرح‌های درآمدزا در دانشگاه آزاد اسلامی پیوست‌نویسی فرهنگی صورت گرفته و علاوه بر تبعات علمی و اقتصادی، نتایج و تبعات فرهنگی و اجتماعی نیز مدنظر باشد.

دکتر فرهاد رهبر با اشاره به رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی از ساخت و ساز و گسترش فیزیکی به راهکارهای علمی حل مسئله در کشور، گفت: امروز این دانشگاه با تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و درآمدزایی علمی رویکرد حل مسائل کشور را دنبال می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وجود سرمایه‌گذاری سنتی در امور اقتصادی در کشور، تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ارائه ایده‌های علمی و نوآورانه، سعی در ایجاد تحول در سرمایه‌گذاری سنتی کشور دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بیش از 20 میلیون تحصیل کرده مقطع دکترای بیکار در جامعه وجود دارد. یکی از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی ارائه مهارت آموزش حرفه‌ای است، چرا که هدف از ارائه آموزش در این دانشگاه خدمت به جامعه است و نه تحمیل تحصیل کرده‌های بیکار به جامعه.

انتهای پیام/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.