خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مدیرکل دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد؛

پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه جامع علمی کاربردی

یکشنبه 17 تیر 1397 - 01:20
دانشگاه علمی کاربردی

مدیرکل دفتر همکاری­ های علمی و بین‌المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: برنامه‌ریزی جذب دانشجویان غیر ایرانی مقیم خارج در شش کلانشهر کشور در نظر گرفته شده و هماهنگی­‌های اولیه در این زمینه با واحدهای ستادی و اجرایی دانشگاه و سازمان امور دانشجویان انجام شده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمود رضا دلاور گفت: جذب دانشجوی غیر ایرانی مقیم خارج در دانشگاه علمی کاربردی، مزایا و محاسن متعددی از جمله ترویج فرهنگ و زبان فارسی، ارتقای رتبه و جایگاه دانشگاه در نظام‌­های رتبه بندی داخلی و خارجی و تقویت زیرساخت­‌های لازم در دانشگاه دارد.

وی ادامه داد: در انتخاب و پیشنهاد رشته‌های آموزشی، مزایای ملی و دانشگاهی توامان مدنظر و عمل قرار گرفته است. همچنین سه شاخص اصلی؛ اختصاصی بودن رشته آموزشی، بازار کار داخلی و خارجی و حجم تقاضا (دانشجویان غیر ایرانی) برای آنها مدنظر و ملاک عمل قرار گرفته است.

مشاور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه در حدود بیست رشته در مراکز آموزشی برتر آموزش در محیط واقعی کار و در فرآیند تولید ارائه می‌شود، افزود: برنامه‌ریزی لازم در شش کلان‌شهر کشور شامل تهران، کرج، اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد برای جذب دانشجویان غیر ایرانی مقیم خارج در نظر گرفته شده و هماهنگی‌های اولیه در این زمینه با واحدهای ستادی و اجرایی دانشگاه و نیز با سازمان امور دانشجویان انجام شده است.

مدیرکل دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در مرحله اول تمرکز ما بر روی دوره‌­های مقطع‌دار یعنی کاردانی و کارشناسی است و دانشجویان غیر ایرانی که به زبان فارسی مسلط نیستند، موظف به گذراندن دوره شش ­ماهه یادگیری زبان فارسی هستند؛ زیرا زبان رسمی آموزش ما در تمامی دوره‌ها زبان فارسی است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.