خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد‌:

سیگار و مشروبات الکی دو عامل اصلی بروز سرطان سر و گردن است

شنبه 16 تیر 1397 - 14:09
سرطان

رئیس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد‌ استعمال دخانیات و مصرف الکل دو علت عمده ابتلا به سرطان‌های سر و گردن برشمرد و عنوان کرد: شیوع سرطان‌های سر و گردن در ایران تقریباً برابر با سایر کشورهای دنیا است ولی در ایران این سرطان بیشتر مردان را مبتلا می‌کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سیدحسین یحیی‌زاده در آستانه برگزاری چهارمین سمینار سر و گردن اظهار کرد: بحث اصلی در سمینار امسال موضوع درگیری گردن و در واقع توده‌های گردنی است که در ردیف سرطان‌های سر و گردن قرار دارد.

وی افزود: در توده‌های گردنی منشا اصلی درگیری سر و گردن، حنجره، تیروئید، حفره دهان، زبان و حلق است که اگر گسترده شود گردن را آلوده می‌کند همچنین این توده‌ها به دو صورت عمده نسج نرم و غدد لنفاوی بوده که اگر به آن توجه نشود اندازه خیلی بزرگ را به خود اختصاص می‌دهد.

دبیر علمی اجرایی بخش آنکولوژی چهارمین سمینار تومورهای سر و گردن گفت: راه‌های تشخیصی و درمانی سرطان‌های سر و گردن، پیشرفت‌های درمانی، جراحی، رادیوتراپی و درمان‌های سیستمیک مثل شیمی‌ درمانی همچنین موضوع ایمونوتراپی در این سمینار مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار می‌گیرد همچنین جدیدترین دستاوردها در این سمینار ارائه خواهد شد و مرور پایه‌ای درمان‌های متداول و پیشرفت‌های تشخیصی نیز مطرح خواهد شد.

وی تاکید کرد: مصرف دخانیات و استفاده همزمان از الکل ریسک ابتلا به سرطان‌های سر‌ و گردن را به شدت افزایش می‌دهد بنابراین پیشگیری از مصرف دخانیات و الکل باید مد نظر افراد به ویژه جوانان قرار گیرد.

گفتنی است؛ چهارمین سمینار تومورهای سر و گردن 11 الی 12 مرداد در مرکز همایش‌های بیمارستان میلاد با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.