خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

کتاب «گفتارهای سینمایی فخرالدین انوار» منتشر شد

شنبه 16 تیر 1397 - 11:31
کتاب «گفتارهای سینمایی فخرالدین انوار»

کتاب «گفتارهای سینمایی فخرالدین انوار» اثر محمدعلی حیدری توسط نشر دیبایه منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، کتاب «گفتارهای سینمایی فخرالدین انوار» اثر محمدعلی حیدری چهار گفتار از سخنرانی‌های فخرالدین انوار از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۲ را شامل می‌شود که در قالب چهار فصل تقسیم‌بندی شده‌اند.

گفتار نخست شامل سخنرانی‌هایی است که طی هفت سال در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر ایراد شده است. گفتار دوم شامل سخنرانی در جمع اهالی سینماست که از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۲ همه‌ساله در اسفندماه صورت می‌گرفت.

گفتار سوم گزارشی از نشست انوار و محمدمهدی حیدریان با کارگردانان است که در 30 اردیبهشت سال 1371 و 6 خرداد 1371 انجام شده‌اند و گفتار چهارم هم به گفتگوی جمعی فخرالدین انوار و سیدمحمد بهشتی با نویسندگان مربوط می‌شود.

محمدعلی حیدری پیش از این کتاب، آثاری چون «گفتگوهای سینمایی سیدمحمد بهشتی (دهه شصت- جلد ۱)»، «سینمای دهه شصت؛ از نگاه مدیران سینمایی»، «سرگذشت لابراتوارها در سینمای ایران»، «سینمای دهه شصت از نگاه منتقدان»، «از نگاه سینماگران؛ دهه ۱۳۶۰» و «گفتگوهای سینمایی سیدمحمد بهشتی (دهه شصت- جلد ۲)» را در کارنامه ثبت کرده و همچنین مجری طرح کتاب «زیر پوست قصه‌ها؛ سینمای رخشان بنی‌اعتماد» و «رازهای جدایی؛ سینمای اصغر فرهادی» بوده است.

نقش نهادهای قانون‌گذار و قضایی در تصمیم‌گیری‌ها، وجود تشکیلات موازی، برگزاری جشنواره فیلم فجر، نحوه سیاست‌گذاری‌ها، ارتباط با سینماگران و... از جمله موضوعاتی هستند که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده است.

کتاب «گفتارهای سینمایی فخرالدین انوار» با ۳۸۶ صفحه و قیمت ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان منتشر شده است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.