خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

فعال بخش خصوصی حوزه گردشگری:

گردشگری به مهارت انسانی نیاز دارد

چهارشنبه 13 تیر 1397 - 11:44
عبدالوهاب قاضی

فعال بخش خصوصی حوزه گردشگری با اشاره به اینکه توسعه صنعت گردشگری بر پایه خدمات است، گفت: این صنعت به مهارت انسانی نیاز دارد، زیرا خدماتی که گردشگران مطابله می‌کنند، باید توسط نیروی انسانی ارائه شود.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، عبدالوهاب قاضی خدمات بهتر را مساوی با افزایش تعداد گردشگران دانست و اظهار داشت: اگر گردشگرانی که به ایران می‌آیند خدمات مناسب دریافت کنند بی‌شک آمار گردشگران ورودی افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: توسعه زیرساخت‌های گردشگری هم اهمیت زیادی دارد اگر وضعیت حمل و نقل، فرودگاه‌ها، هتل و سرویس‌های بهداشتی مناسب و مطلوب باشد در سال‌های آینده شاهد ورورد گردشگران بیشتری خواهیم بود.

فعال بخش خصوصی حوزه گردشگری با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری می‌تواند محور توسعه اقتصادی کشور باشد، افزود: اگر سیاستمداران و گردانندگان دولت باور کنند که گردشگری می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند، هر روز فکر و ذهنشان، مهیا کردن زمینه‌های توسعه این صنعت می‌شود.

وی در ادامه به فیلم منقطع و پخش شده برنامه «طبیب» اشاره کرد و گفت: خیلی خوشحالم که خبرنگاران حوزه گردشگری نسبت به اتفاق‌ها و صحبت‌های ارائه شده در این زمینه اینقدر حساس هستند و این یعنی اینکه صنعت گردشگری متولی و طرفدار دارد.

این فعال بخش خصوصی حوزه گردشگری یاد آور شد: حضور من در برنامه «طبیب» به عنوان پزشک بود نه کارشناس گردشگری؛ چون برنامه، یک برنامه پزشکی است و صحبت‌هایی که مطرح شده درباره تاثیر سفر بر روح و روان انسان‌ها بود.

قاضی گفت: سازمان جهانی گردشگری در سال‌های اخیر تعریف‌های متفاوتی از گردشگری ارائه کرده است و آخرین نظر آنها هم این بود که اگر کسی 24 ساعت از خانه و محل زندگی‌اش دور شود گردشگری اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: ممکن است کسی فرصت سفر رفتن با تعریفی که سازمان جهانی گردشگری ارائه کرده است را نداشته باشد، از این رو اگر آن فرد بتواند مسیر رفت و آمد از خانه به محل کار و اتمسفر خانه را با تغییر دکوراسیون تغییر دهد، ذهنش این تغییر را به منزله گردشگری می‌داند زیرا انسان‌ها در سفر می‌توانند روح و روان خود را بهبود بخشد و این به آرامش فکری آنها کمک خواهد کرد.

فعال بخش خصوصی حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: حواس پنج‌گانه تاثیر زیادی روی رفتار انسان‌ها دارد اگر در سفر از این حواس، بهره کافی ببرید سفر و گردش برای شما لذت‌بخش خواهد بود و سالم‌تر و سرحال‌تر خواهید بود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.