خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

"دراج کم‌یاب" در اندیمشک رها‌سازی شد

چهارشنبه 13 تیر 1397 - 00:21
دراج

رئیس اداره محیط زیست اندیمشک گفت: یک گونه کم‌یاب پرنده دراج با تلاش فعالان محیط زیستی اندیمشک در طبیعت رهاسازی شد.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، سعید عیدی‌گماری در گفت‌وگویی اظهار داشت: ظهر امروز و با پیگیری یک فعال محیط زیستی شهرستان اندیمشک، یک گونه کمیاب پرنده دراج تحویل اداره محیط زیست اندیمشک شد.

وی با بیان این که دراج مورد حمایت سازمان محیط زیست کشور است، گفت: پس از تحویل این پرنده کم یاب به اداره محیط زیست اندیمشک، دراج در بیشه زارهای اطراف شهرستان، رها سازی شده است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان اندیمشک عنوان کرد: این پرنده کم یاب دراج، توسط برخی شکارچیان غیر مجاز شکار و پس از آن با پیگیری این فعال محیط زیستی نجات و به خانه خود در طبیعت بازگشت.

وی با اشاره به این که دارج پرنده‌ای گوشه گیر بوده و با جفت خود پرواز می‌کند و به سختی می‌توان آن‌ها را وادار به پرواز کرد، افزود: محل زندگی دراج، معمولاً در بیشه زارها تالاب‌ها و برخی اراضی کشاورزی است و از بذر گیاهان و حشرات موجود در طبیعت، تغذیه می‌کند.

عیدی گماری با بیان این که شهرستان اندیمشک نیز یکی از زیست گاه‌های پرنده دراج در کشور است، ادامه داد: دراج پرنده بومی کشور و با توجه به خطر انقراض آن‌ها مورد حمایت سازمان محیط زیست کشور قرار گرفته است.

وی با بیان این که به رغم حمایت‌های مختلف محیط زیست و ممنوع بودن شکار دراج تعداد آن‌ها رو به کاهش بوده و امروز با خطر انقراض آن‌ها مواجه هستیم، گفت: امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته، شاهد ادامه حیات دراج در کشور باشیم.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان اندیمشک ادامه داد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات محیط زیست برای حفاظت از گونه‌های در خطر انقراض، کشتار آن‌ها توسط شکارچیان غیر مجاز است و به همین جهت از تمام ظرفیت و توان قانونی خود برای برخورد قضایی با شکارچیان غیر مجاز، استفاده می‌کنیم.

مهدی دادجو، فعال محیط زیستی نیز عنوان کرد: دراج، یک پرنده زیبا و کم یاب بوده و حفاظت از این گونه کمیاب جانوری، برای حفظ طبیعت شهرستان و کشور، لازم و ضروری است.

این فعال محیط زیستی با بیان این که یک شکاری غیر مجاز به جهت کشتار و طبخ دراج این گونه کم یاب را اسیر کرده بوده، افزود: پس از صحبت و بیان اهمیت دراج به این شکارچی غیر مجا،ز دراج اسیر شده را برای بازگشت به طبیعت در اختیار اداره محیط زیست اندیمشک گذاشتم.

منبع:‌ تسنیم

کد خبر: 402098
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.