خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سمیر محافظ جزیره کیش شد

سه‌شنبه 12 تیر 1397 - 13:52
جزیره‌ای زیر آب

«جزیره‌ای زیر آب»، عنوان جدیدترین کتاب آنیتا یارمحمدی است که به موضوع گرم شدن زمین با تکیه بر بحران‌های محیط زیستی جنوب ایران می پردازد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، داستان کتاب «جزیره‌ای زیر آب» از زبان سمیر و درختش که آن هم، همین نام را دارد روایت می‌شود.

سمیر و درختش هم سن و سال، دوست و رازدار یکدیگرند، تا اینکه قهرمان این کتاب با کابوسی روبه‌رو می‌شود. او نگران غرق شدن جزیره محل زندگی‌اش است و باید برای آن راهکاری بیابد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «دلم گرفته. مامان و بابا به حرفم گوش نمی‌کنند. می‌خواستم بروم پیش سمیر، روی صندلی فرمانروایی‌ام که خودم ساخته‌ام بنشینم و باهاش حرف بزنم، اما نمی‌توانستم، چون گریه‌ام می‌گرفت. از دیروز همه‌اش گریه‌ام می‌گیرد. دیشب خواب دیدم خانه‌مان پر از یخ شده. یخ‌ها یکهو آب شدند و همه رفتیم زیرآب. کاغذ روزنامه همه جا چسبیده بود. من ریزریزش کردم و ریختم دور...»

تصویرگری این کتاب برعهده افسانه خرمشاهی بوده و اگرچه این اثر موضوع اصلی خود را توجه به محیط زیست قرار داده است اما به موضوعاتی همچون دوستی، تعامل و شیوه حل مساله نیز می‌پردازد.

«جزیزه‌ای زیر آب» در قطع خشتی و با قیمت ۵ هزار تومان با استفاده از کاغذهای تهیه شده از جنگل‌های صنعتی پایدار منتشر شده و مناسب گروه سنی ۶ تا ۱۲ سال است.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.