خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی :

تفکیک اضافه کار از کارانه حق پرستاران است

یکشنبه 10 تیر 1397 - 09:07
مریم حضرتی

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه تفکیک اضافه کار از کارانه، حق پرستاران است، گفت: در این خصوص جلساتی برگزار شده و طی هفته‌های آینده نتیجه نهایی را اعلام می‌کنیم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، مریم حضرتی در نخستین جلسه ویدئو کنفرانس معاونت پرستاری ضمن شنیدن مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی مدیران پرستاری در استان‌های مختلف با تشریح فعالیت‌های 8 ماهه معاونت پرستاری به پرسش‌های مدیران پاسخ گفت.

وی با تاکید بر اینکه مدیران پرستاری باید به صورت مستقیم از سوی رئیس دانشگاه معرفی و احکام آنها ابلاغ شود، گفت: حضور مدیران پرستاری در جلسات هیات رئیسه دانشگاه با موضوع پرستاری الزامی است.

جذب پرستار به استاندارد نزدیک می‌شود

حضرتی در خصوص جذب نیروهای پرستاری اظهار کرد: در این ارتباط جلساتی با سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و معاون درمان داشتیم و به دنبال این هستیم که در این جلسات به یک نتیجه واحد برسیم تا جذب نیروی پرستاری را به استاندارد نزدیک کنیم.

معاون پرستاری وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی در خصوص نوبت کاری پرستاران، گفت: در حال پیگیری این موضوع هستیم و در جلسه آینده فصلی مدیران، از معاونت توسعه دعوت می‌کنیم تا ضمن حضور در جلسه در این خصوص توضیحات لازم را ارائه کنند.

ضرورت استاندارد سازی پرستار نسبت به تخت بیمارستانی

وی افزود: درخصوص استاندارد سازی نیرو نسبت به تخت چندین بار از معاونت توسعه خواسته‌ایم که در این خصوص شفاف سازی کنند. اما تا زمانی که معاونت توسعه نظر خود را اعلام کند طبق معیاری که از پیش اعلام کردیم همچنان تاکید داریم.

حضرتی ادامه داد: ثبت گزارش دهی پرستاری در 4 دانشگاه همدان، کردستان، ایلام و کرمانشاه به صورت پایلوت در دست انجام است که بعد از اتمام دوره آزمایشی و گرفتن نتیجه مثبت در سایر دانشگاه‌ها نیز اجرا خواهد شد.

راه‌اندازی واحد آموزش به بیمار

وی با تاکید بر اینکه واحد آموزش به بیمار باید در بیمارستان راه‌اندازی شود، افزود: آیین‌نامه آموزش به بیمار تدوین شده به وزیر بهداشت تقدیم شده است که در صورت تصویب ابلاغ خواهد شد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر 19 مدرسه بهیاری در کشور داریم، تصریح کرد: بنایی برای تعطیلی این مدارس نداریم اما سیاستی هم برای توسعه آن در دستور کار نیست. بنابراین در مناطق آمایشی که نیروی طرحی در صف زیاد داریم نیاز به ایجاد مدرسه بهیاری نیست.

وی در خصوص طراحی یک لباس واحد برای پرستاران، گفت: در این خصوص مدیران نظرات و پیشنهادات خود را اعلام کنند تا تصمیم گیری کنیم.

تفکیک اضافه کار از کارانه حق پرستاران است

حضرتی با اشاره به اینکه تفکیک اضافه کار از کارانه حق پرستاران است، در خصوص پرداخت مبتنی بر عملکرد پرستاران، گفت: در این خصوص جلساتی برگزار شده و طی هفته‌های آینده نتیجه نهایی را اعلام می‌کنیم.

معاون پرستاری وزیر بهداشت در خصوص ساخت پانسیون‌ها در مناطق محروم، گفت: این پانسیون‌ها با هدف نگهداشت پرستاران و ماماها و با مشارک دانشگاه‌ها و خیرین سلامت ساخته می‌شود. اگر مدیری تصور می‌کند که منطقه او جزو مناطق محروم است درخواست دهد تا در اولویت‌های بعدی قرار گیرد.

وی از ایجاد سامانه ارتباط مستقیم با معاونت پرستاری خبر داد و افزود: مسائل، مشکلات و پیشنهادهای خود را از این طریق اعلام کنید تا مستقیما پیگیری و پاسخ داده شود.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.