خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد؛

جذب 500 کارشناس و محیط‌بان در سازمان حفاظت محیط زیست

شنبه 9 تیر 1397 - 14:41
کریم شافعی  معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست از جذب 500 نفر کارشناس و محیط‌بان جدید خبر داد و از مدیران سازمان‌های برنامه و بودجه استان ها خواست توجه ویژه‌ای به اعتبارات جاری ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها داشته باشند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از محیط زیست، کریم شافعی اظهار کرد: 200 نفر کارشناس و 300 نفر محیط بان جذب سازمان محیط زیست خواهند شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با دوستان اداره استخدامی کل کشور صحبت کرده‌ام و عزیزان متقاعد شده‌اند که 3 هزار پست خالی سازمان حفاظت محیط زیست با نیروهای جدید تکمیل شود.

شافعی گفت: البته این کار هنوز نهایی شده است و اگر نهایی شود تا پایان این دولت حدود 2500 نفر دیگر جذب سازمان حفاظت محیط زیست خواهند شد تا سازمان از نظر نیروی انسانی تامین شود.به لحاظ لجستیک و تجهیزات آزمایشگاهی و تجهیزات محیط بانی هم کمبود داشتیم که در حال رفع شدن است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان دولت این کمبودها رفع شود.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: در دو حوزه تملک و دارایی، رویکرد دولت و مجلس خوب بود و رشد خوبی داشتیم.

شافعی افزود: برای حل بحران گرد و غبار خوزستان توجه خوبی شد و 150 میلیون دلار اختصاص یافت، البته پدیده گرد و غبار 22 استان کشور را تحت الشعاع خود قرار داده با این ارقام قابل رفع شدن نیست؛ برای حل این مشکل باید رویکرد ملی و فرا ملی داشته‌باشیم.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: از نظر جاری مشکل خاصی نداریم، در سطح ملی اعتبارات اختصاص پیدا کرده و در یک تعداد استان‌های کمبودهایی در بودجه جاری داریم که از این فرصت استفاده می‌کنم از استانداران و مدیران سازمان‌های برنامه و بودجه استان‌ها می‌خواهم توجه ویژه‌ای به اعتبارات جاری ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌‌ها داشته باشند.

شافعی گفت: حوزه عملکرد حفاظت محیط زیست در کل کشور است و به همه 82 میلیون نفر ایرانی و به همه طبیعت کشور خدمات می‌دهد و این یک حوزه واقعاً گسترده‌ای است و اگر معادن، صنعت و حمل و نقل را هم به آن اضافه کنیم، نمی‌شود سازمان حفاظت محیط زیست را یک سازمان جمع و جوری دید و این حجم ماموریت نیازمند توجه ویژه‌ای است.

کد خبر: 400848
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.