خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون پرستاری وزیر بهداشت:

پرستاران موفق در حوزه بحران به خارج کشور اعزام می‌شوند

دوشنبه 28 خرداد 1397 - 16:27
 پرستار پرستاری

معاون پرستاری وزیر بهداشت بیان کرد: از بین پرستارانی که موفق به گذراندن سومین پودمان مدیریت پرستاری بحران شوند، تعداد معدودی از ممتازین برای کسب آمادگی بیشتر به کشورهای موفق در حوزه مدیریت بحران اعزام می‌شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر مریم حضرتی در سومین پودمان آموزشی مدیریت پرستاری بحران با ابراز رضایت از برگزاری نخستین دوره آموزش مدیریت پرستاری بحران، گفت: این دوره در سه پودمان با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد که خوشبختانه هم موفق بود و هم اهداف و انتظارات ما را برآورده ساخت.

وی تصریح کرد: از بین پرستارانی که موفق به گذراندن سومین پودمان مدیریت پرستاری بحران شوند، تعداد معدودی از ممتازین برای کسب آمادگی بیشتر به کشورهای موفق در حوزه مدیریت بحران اعزام می‌شوند.

حضرتی اظهار کرد: معاونت پرستاری با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و سازمان اورژانس کشور اقدام به تشکیل تیم پرستاری بحران به تعداد 100نفر از پرستاران واجد شرایط شاغل در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور کرده و در پایان نخستین دوره به تشخیص اساتید این دوره تعدادی از پرستاران موفق مدیریت بحران به یکی از کشورهای موفق در این حوزه برای گذراندن دوره‌های آموزشی اعزام می‌شوند.

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: بعد از اتمام این دوره آموزشی به افراد معرفی شده، گواهی داده می‌شود و این افراد دوره دیده موظف هستند در شهر و استان خودشان به ۲۰ نفر از پرستاران واجد شرایط آموزش دهند و بدین ترتیب تیم آبشاری در کشور از پرستاران بحران خواهیم داشت.

کد خبر: 397389
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.