خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

حجت‌الاسلام کلانتری؛

لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان کشورهای اسلامی برای دستیابی به تمدن اسلامی

چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 21:58
حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حضور دانشجویان منطقه در دانشگاه آزاد اسلامی فرصتی برای استفاده از ظرفیت نخبگان جهت رسیدن به تمدن نوین اسلامی و حل مسائل است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه آنا دکتر ابراهیم کلانتری در همایش دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی که در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد اظهار کرد: حضور برادران و خواهران مسلمان از کشورهای دیگر در ایران فرصت مغتنمی است.
وی افزود: نگاه مدیران دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان نظام نسبت به شما مانند فرزندان امت اسلامی و فرزندان ایران اسلامی است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: این تفکر که شما میهمان باشید و ما میزبان اشتباه است بلکه همه عضو یک امت اسلامی و عضو خانواده رسول اکرم (ص) هستیم.
کلانتری اظهار کرد: امکانات دانشگاه آزاد اسلامی اجازه نمی‌داد همه دانشجویان غیر ایرانی گرد هم جمع شوند در سالهای آینده شاید بتوان یک نشست بزرگ با حضور چند هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار کرد.
وی ادامه داد: شما برای مدت محدودی مشغول تحصیل علم در ایران هستید پیشنهاد دارم در کنار تحصیل یک سلسله کار فرهنگی نیز انجام دهید.
کلانتری گفت: شما می توانید نشست‌های داخلی بگذارید تا به نشاط و رشد فرهنگی دانشجویان و همچنین حل مسائل و مشکلات کشور و جامعه خودتان کمک و هم اندیشی کنید.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نشست های هم اندیشی کمک می کند تا توانایی بیشتری داشته باشید و وقتی به کشور خود برمی‌گردید مثمر ثمر واقع شوید عنوان کرد: شما مسئولیت ویژه‌ای دارید. با روحیه برادری و اسلامی برای حل مشکل و کمک به پیشرفت کشورهای اسلامی تلاش کنید.
وی اضافه کرد: در اسلام چیزی به نام بطالت و تنبلی وجود ندارد، از این فرصت تحصیل در ایران بهترین استفاده را برای توانا شدن در رشته تخصصی خود ببرید تا الگویی در کشورهای خود باشید
کلانتری در پایان گفت: امیدواریم با تلاش دانشجویان کشورهای منطقه بتوان تمدن اسلامی نوین را پایه گذاری کرد.
کد خبر: 396547
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.