خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

در جلسه هماهنگی امتحانات عنوان شد؛

امتیازدهی به عملکرد استادان، گروه‌ها و دانشکده‌ها در فرآیند امتحانات واحد یادگار امام (ره)

چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 16:48
دکتر سعید قاضی مغربی

جلسه هماهنگی امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری برگزار و عنوان شد که در سیستم جدید(مکانیزه) به عملکرد استادان، گروه‌ها و دانشکده‌ها در فرآیند امتحانات در سه بازه قبل، حین و بعد از امتیاز داده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری در این جلسه گفت: امتحانات در سنوات گذشته با روش های مختلفی اجرا شده است و بعضاً با افت و خیزهای زیادی مواجه بوده اما در کل می توان برآیند مثبتی از برگزاری داشت. یکی از مهم ترین پارامترهای اجرای امتحانات سالم برگزارشدن و کاهش اشتباهات عمدی و سهوی بوده و خوشبختانه موارد عمدی در این واحد دانشگاهی بسیار معدود و انگشت شمار است.

دکتر سعید قاضی مغربی با اشاره به مکانیزه شدن امتحانات افزود: امیدواریم با تلاش های معاونت آموزشی و پیاده سازی نرم افزار امتحانات، برگزاری نخستین دوره آزمون مهارت سنجی با موضوعاتی درباره حوزه آموزش در راستای افزایش بهره وری و پیاده سازی نظام شایسته سالاری و حضور به موقع پرسنل در امتحانات و انجام صحیح امور محوله شاهد برپایی امتحانات سالم باشیم.

معاون آموزشی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری هم با اشاره به شیوه جدید برگزاری امتحانات که بخش عمده اجرای آن بصورت مکانیزه انجام می شود گفت: در سیستم جدید به عملکرد اساتید، گروه ها و دانشکده در فرآیند امتحانات در سه بازه قبل، حین و بعد از امتحانات امتیاز داده خواهد شد.

دکتر امیر احمری نژاد اظهار کرد: ارائه ندادن به موقع نمرات در مدت زمان تعیین شده موجب اختلال در امور آموزشی، انتخاب واحد و ثبت نام دانشجویان می شود و با توجه به آیین نامه آموزشی و مصوبه شورای آموزشی، مهلت ثبت نهایی در سایت برای مقاطع کاردانی و کارشناسی چهار روز، کارشناسی ارشد یک هفته، دکتری سه هفته، رسیدگی به درخواست تجدید نظر نمرات و تایید لیست قطعی نمرات برای این مقاطع به ترتیب سه روز و یک هفته و زمان مراجعه حضوری به اداره امتحانات دانشکده جهت تحویل اوراق امتحانی و تایید لیست نمرات بعد از تاریخ امتحان برای مقاطع کاردانی و کارشناسی یک هفته، کارشناسی ارشد ده روز و دکتری یک ماه است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد یادگار امام (ره) شهرری گفت: برای نخستین بار در این واحد دانشگاهی سوالات امتحانی شخصی سازی شده است به گونه ای که سوالات و پاسخنامه به همراه یک برگه (فرم تکثیر) که شامل اطلاعات کامل امتحان هر کلاس اعم از محل امتحان، نام درس، تعداد دانشجویان، شماره صندلی، نام استاد و ... از طریق قرنطینه مرکزی در بسته مخصوص قرار گرفته است که ده دقیقه قبل از شروع امتحان از طریق مسئول جلسه به مراقب تحویل می شود.

دکتر حامد نعمتیان مدیر کل آموزشی هم گفت: با اجرای شیوه جدید برگزاری امتحانات، مکانیزه شدن و تشکیل بانک اطلاعاتی و سنجش آن بر اساس نیازهای حوزه آموزش در زمان امتحانات موفق به توزیع عادلانه ای در خصوص چیدمان نیروهای اجرایی شدیم.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.