خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مشاور فرهنگی انتشارات امیرکبیر خبر داد؛

انتشار مجدد آثار پرمخاطب پس از 30 سال/ چاپ کتاب‌ها بر اساس سلیقه عمومی جامعه

سه‌شنبه 22 خرداد 1397 - 12:46
انتشارات امیرکبیر

مشاور فرهنگی انتشارات امیرکبیر، بازانتشار آثار قدیمی اما دارای مخاطب را یکی از سیاست‌های انتشارات دانست و تاکید کرد: کتاب‌هایی منتشر می کنیم که پاسخگوی نیاز اقشار عام جامعه باشد.

محمد دهدشتی مشاور فرهنگی انتشارات امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری آنا گفت: در چند سال گذشته دو کار موازی انجام داده‌ایم که در سال جاری تصمیم داریم بر روی آنها مانور بیشتری دهیم.

وی اظهار کرد: یکی از کارهایی که اجرایی شده و در سال جاری به شکل جدی دنبال می‌شود، استفاده از آرشیو بسیار غنی انتشارات است. بسیاری از کتاب‌هایی که پیش از این منتشر شده، بعد از گذشت 30 سال همچنان می تواند بازار مخاطب داشته باشد و مورد استفاده قرار گیرد که ما تصمیم داریم آنها را بازنشر دهیم. از این دسته آثار، کتاب‌های رمان‌ها است که هنوز هم برای مخاطبان تازگی و جذابیت دارد.

مشاور فرهنگی انتشارات امیرکبیر در سخنانش تصریح کرد: ما همچنین می‌توانیم تعدادی از کتاب‌های قدیمی‌مان را حروف‌چینی مجدد و ویرایش جدید کنیم چراکه به لحاظ فیلم و زینک، غلط‌ها و اینکه ممکن است کتاب‌ها زبان معیار نباشند، بسیاری از آثار با بازنگری قابل انتشار هستند.

وی بیان کرد: در کنار کتاب‌های قدیم، همچنین تصمیم داریم روی کتاب‌های جدید با سبک و روال همیشگی کار کنیم مثلا در کتاب‌های تاریخی، رمان و کودکان بدون بر هم زدن ساختار، در همان زمینه‌ها سعی می‌کنیم فضای جدید بوجود آوریم و ادبیات کلاسیک را با ادبیات روز همراه کنیم.

دهدشتی خاطرنشان کرد: تاکید ما بر یکی بودن سبک ادبیات کلاسیک و ادبیات روز است یعنی ما همچون گذشته که در زمینه ادبیات داستان‌های پسامدرن چاپ نمی‌کنیم، آثاری از این دست نخواهیم داشت و یا وارد بسیاری موضوعات نمی‌شویم و کتاب‌های تخصصی چاپ نمی‌کنیم و نخواهیم کرد.

وی در پایان گفت: در حقیقت در انتشارات امیرکبیر کتاب‌هایی منتشر می کنیم که پاسخگوی نیاز اقشار عام جامعه باشد.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.