خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد:

قدس، قبله نخستین و حرم دوم مسلمانان جهان، وطن میلیون‏‌ها آواره فلسطینی است

جمعه 18 خرداد 1397 - 15:10
راهپیمایی روز قدس

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد اظهار کرد: قدس، قبله نخستین و حرم دوم مسلمانان جهان، وطن میلیون‌‏ها آواره فلسطینی است که استکبار جهانی آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج کرد و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داد.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر کرم جانی پور در سخنرانی روز قدس در جمع مردم شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا بیان کرد: از همان نخستین سال‏ های اشغال پاره تن اسلام با مقاومت فلسطینیان و اعتراض مسلمانان و دیگر انسان‏ های آزاده جهان، نهضت مقابله با اسرائیل و حمایت از فلسطین مظلوم شکل گرفت.

رئیس واحد یاسوج دانشگاه آزاد ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی، ملت مسلمان ایران به ویژه پس از صدور پیام تاریخی امام امت در سال 1358 مبنی بر نام‏گذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس، مسئله آزادسازی فلسطین از چنگال غاصبان قدس را سرلوحه آرمان‏ های خویش قرار داد. از این رو، همه ساله، روز قدس را به روز فریاد کشیدن بر سر ستم‏کاران تاریخ و به لرزه درآوردن پایه‏ های سست رژیم اسرائیل تبدیل کرده است.

وی گفت: بیت المقدس به عنوان مهم ‏ترین شهر فلسطین، از نظر اسلامی اهمیت ویژه ‏ای دارد، زیرا مسجدالاقصی، نخستین قبله مسلمانان در این شهر تاریخی است و ملت ‏های مسلمان باید به فکر نجات فلسطین باشند و مراتب انزجار و تنفر خویش را از سازش‏کاری و مصالحه رهبران ننگین و خودفروخته ‏ای که به نام فلسطین، آرمان مردم سرزمین‏ های غصب شده و مسلمان این خطه را به تباهی کشیده ‏اند، به دنیا اعلام کنند ملت‏ های مسلمان از مبارزه با این شجره خبیثه و ریشه‏ کن کردن آن دست نخواهند کشید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و واحد یاسوج بیان کرد: بی‏ شک، یکی از اثرات کلیدی انقلاب اسلامی، ایجاد حس جمعی و وحدت اسلامی میان مسلمانان جهان بود و در حقیقت، عملکرد فرافرقه‏ ای و جهانی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه ‏ در سطح جهانی اسلام، به ویژه مسأله قدس شریف، موجب وحدت و هم‏دلی مسلمانان بر محور اسلام و آرمان‏ های بلند اسلامی شد، انسجام اسلامی، به ویژه در شرایط کنونی، ضرورتی انکارناپذیر در جهان اسلام است.

جانی پور ادامه داد: مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف، از جمله نقاط اشتراکی است که می‏ تواند محور وحدت و انسجام اسلامی باشد. از این رو، روز قدس باید به دیده دیگری نگریسته شود و برای آن برنامه ‏ریزی صورت پذیرد؛ چه آن که هر عقل سلیمی می ‏پذیرد که بی‏ توجهی یا کم ‏توجهی به آرمان فلسطین به عنوان قلب جهان اسلام، چه ضربه جبران‏ ناپذیری به جهان اسلام وارد خواهد آورد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.