خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

با ابلاغ بخشنامه‌ای؛

جزییات تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - 11:04
لوگو دانشگاه آزاد

بخشنامه تعطیلات تابستانی واحدها و مراکز آموزشی، سازمان مرکزی و سازمان سما به به روسای واحدهای مرکز استان (دبیران هیات امنای استان‌ها)، واحدهای جامع مستقل، روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بر اساس مصوبه دویست و پنجاه و دومین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی، همه واحدها و مراکز آموزشی، سازمان مرکزی و سازمان سما، از تاریخ 30 تیرماه لغایت 30 مرداد 97 از تعطیلات تابستانی بهره‌مند می‌شوند.

بر اساس این بخشنامه واحدها و مراکز آموزشی مجری ترم تابستانی باید با هماهنگی دبیرخانه هیات امنا استانی و با حداقل نیروی انسانی، برنامه‌ریزی لازم را جهت برگزاری مناسب برنامه‌های آموزشی به عمل آوردند.

در این بخشنامه آمده است:

1- 15 روز از ایام فوق به عنوان مرخصی استحقاقی و مابقی به عنوان مرخصی تعطیلات تابستانی است.

2- در ایام تعطیلات تابستانی باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی گردد که در برنامه‌های آموزشی (به خصوص واحدهایی که مجری ترم تابستانی می‌باشند) هیچگونه اختلالی ایجاد نگردد، همچنین با رعایت کلیه ضوابط مربوطه امکان تشکیل جلسات دفاع از رساله پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و حضور علاقمندان در ایان جلسات نیز فراهم شود.

3- سازمان مرکزی، دبیرخانه هیات امنای استانی و واحدهای دانشگاهی در روزهای دوشنبه و سه شنبه هر هفته با حداقل کارکنان مورد نیاز به تشخیص معاونت یا مدیران کل مربوطه فعال خواهند بود.

4- حضور پرسنل خدمات بهداشتی و درمانی و کادر بیمارستان‌ها حسب برنامه شیفتی و مقررات مربوطه و طبق نظر ریاست واحد دانشگاهی خواهد بود.

5- برنامه‌ریزی به نحوی صورت پذیرد، کارکنانی که ماهیت وظایف و نوع شغل آنان به گونه‌ای است که می‌بایست در محل کار حضور یابند (مانند پرسنل شاغل در مراکز درمانی، بیمارستانی، حفاظت فیزیکی، تاسیسات و کارکنانی که به صورت شیفتی فعالیت می‌کنند، مطابق نظر مدیریت مربوطه از حداکثر مرخصی ایام مذکور در زمان تعیین شده استفاده نمایند.

6- مرخصی تشویفی فوق برای نیروهایی که ضرورت دارد در محل کار خود در این مدت حضور یابند تا پایان سال 97 معتبر خواهد بود و روسای واحدها و مدیران محترم حداکثر همکاری جهت بهره‌برداری از این مرخصی در طول سال 97 را فراهم آورند.

7- حضور نیروهایی که ضرورت دارد در محل کار حضور یابند جزء وظایف سازمانی بوده و مطابق ایام غیر تعطیل محسوب می‌شود.

8- تاسیسات حرارتی و برودتی (وسائل سرمایشی و گرمایشی)، به خصوص در ایام تعطیلات خاموش گردد.

9- پیش از ترک محل کار از خاموش بودن کلیه وسایل برقی به خصوص دستگاه کپی، کامپیوتر، پرینتر و غیره اطمینان حاصل شود.

10-برنامه‌ریزی به نحوی باشد که در روند برنامه‌های دانشگاه و ارتباط با سایر ادارات و ارگان‌ها (دولتی- غیر دولتی) به نحو احسن صورت پذیرد.

کد خبر: 390961
نظرات (2 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.
کارمند کوچولو
  • سه‌شنبه 1 خرداد 1397 - 08:53
  • 2
  • 0
واقعا زحمت کشیدن. از 22 روز کاری، 15 روز مرخصی استحقاقی و 7 روز تشویقی!!!! اون هم اجباری!!!
کارمند
  • سه‌شنبه 1 خرداد 1397 - 10:21
  • 1
  • 0
با سلام به نظر من 15 روز مرخصی استحقاقی خیلی زیاد است.با توجه به اینکه تابستان وقتمان آزادتر است ما تمام تابستان را میتوانیم سر کار بیاییم و بیشتر در طول سال است که به مرخصی نیاز داریم و در آن گرما امکان مسافرت رفتن هم برایمان نیست لذا خواهشمند است از مرخصی استحقاقی مان کم نکنید ما واقعا به این مرخصی احتیاج داریم.با تشکر